Pirmdiena, 17.06.2019, 17:10
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas

Sākums » 2009 » Oktobris » 19 » Digitālā virszemes TV
20:45
Digitālā virszemes TV
Lattelecom virszemes televīzija
Laikam ejot, mainās arī sadzīvē izmantojamās tehnoloģijas. Novecojošo, dārgo tehnoloģiju vietā stājas jaunākas, modernākas, kas atvieglo dzīvi un sniedz jaunas iespējas. Jau vairāk nekā desmit gadus Eiropā ievieš jaunas televīzijas tehnoloģijas, kas, līdzīgi kā citās elektronisko sakaru jomās, balstās uz datu pārraidi ciparu formā. Šāds formāts atzīts par drošāku, kvalitatīvāku un ekonomiskāku.

Ciparu televīzija (jeb Digitālā televīzija) ir televīzija, kur video pārraida MPEG2, MPEG4 vai citādi kodētas ciparu straumes (stream) veidā, atšķirībā no parastās televīzijas. Ciparu signālu var izplatīt kabeļtīklos, no pavadoņa, vai arī ar parasto TV raidīšanas aparatūru (ciparu virszemes televīzija) - parasti tieši ar šo saprot ciparu televīziju. Atšķirībā no analogās televīzijas, te ir iespējams mainīt kvalitāti (augstas kvalitātes kanāls, kas aizņem vairākus analogos kanālus, vai zemas kvalitātes kanāls, kur tādus vairākus var iepresēt vienā analogajā kanālā).

Digitālā televīzija nav ierobežota savā izplatībā, jo to var uztvert gan ar virszemes apraides tīklu, gan satelītu, gan kabeli. Lai arī kāda būtu pārraides metode, digitālās televīzijas uztveršanai ir nepieciešams uztvērējs, kas reproducē skaņu, attēlu un tekstu. Atkarībā no pārraides formas nedaudz var atšķirties programmu izvēle. Daži kanāli var tikt uztverti, izmantojot satelītu, kabeli vai virszemes apraides tīklu.


Virszemes TV

Kad tika ieviesta digitālā televīzija, tās mērķis bija piedāvāt cilvēkiem ne tikai labākas kvalitātes skaņu un attēlu, bet arī plašu interaktīvo pakalpojumu klāstu.

Līdz šim Latvijas iedzīvotājiem ar istabas vai jumta TV antenu bija pieejami 5 bezmaksas kanāli. Šie kanāli analogajā formātā tika apraidīti pa gaisu ar radioviļņiem no Zaķusalas TV torņa un citur Latvijas teritorijā izvietotajiem torņiem – tā ir TV kanālu zemes apraide analogajā formātā. Lattelecom Virszemes TV ir šo un citu TV kanālu zemes apraide ciparu formātā. Tai izmantojamas DVB-T tehnoloģijas (Digital Video Broadcasting – Terrestrial).
Tāpat kā analogās TV gadījumā, arī ciparu TV tiek izplatīta no TV torņiem pa gaisu ar radioviļņiem.


Apraide tiek nodrošināta sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), kas šobrīd veic analogās TV (5 bezmaksas kanālu) apraidi. LVRTC torņi tiks izmantoti arī ciparu TV apraidei, uzstādot tajos attiecīgu jaunu aparatūru.Apraidei tiek izmantota šobrīd visprogresīvākā datu kompresijas tehnoloģija MPEG-4, lai nodrošinātu klientiem maksimāli daudz TV kanālu.

Ciparu formāts nodrošina virkni ērtu un mūsdienīgu iespēju, kā elektroniskā TV programma, valodas un subtitru izvēle (līdzīgi kā skatoties DVD) u.c.


Virszemes TV
Augstas kvalitātes TV sākot no 3.5LsKas nepieciešams, lai skatītos?
 
Vecāko televizoru modeļu lietotājiem:


  • ārējais DVB-T MPEG-4 ciparu uztvērējs (dekoders), kurā tiekievietota viedkarte, lai varētu skatīties maksas Virszemes TV kanālus;
  • āra antena
Jaunāko televizoru ar iebūvētu MPEG uztvērēju lietotājiem:  • ārējais DVB-T MPEG-4 ciparu uztvērējs (dekoders), kurā tiek ievietota viedkarte, lai varētu skatīties maksas Virszemes TV kanālus;
  • āra antena


Optiskais internets ar TV vai telefonu
Jaunākās tehnoloģijas Tavā mājā                           

Kategorija: Telekomunikācijas un IT | Skatījumu skaits: 1919 | Pievienoja: MegaForums | Birkas: televīzija, digitālais tv, TV | Reitings: 5.0/1
Skatītākie Reklāmraksti
Pelašķis - ārstniecības augs visām kaitēm komentāri(3)
IELŪGUMS - kā pareizi rakstīt, aicināt, kā atbildēt uz ielūgumu komentāri(2)
Atbilde siltai un izturīgai mājai - māla celtniecības bloki KERATERM komentāri(2)
Izārstē klepu! Receptes un padomi pret klepu. komentāri(3)
Reklāmraksti komentāri(2)
Skuju koki, to vērtība un pielietojums tautas medicīnā komentāri(2)

Komentāru kopskaits: 0
avatarPieraksties Reklāmrakstu Jaunumiem

Ievadiet Savu e-pasta adresi:

FeedBurner

internets televīzija TV auto viduslaiki karš medicīna bukleti dizains poligrāfija brošūras druka logotipi bizness recepte darbs kosmoss cīņa māksla māja darbs mājās mārketings vienradzis reklāma Latvija suņi grāmatas apsaimniekošana veselība Sports multfilma pūķi Pūķis sieviete sienas kalendāri filma nauda ūdens kanalizācija katalogi Ziemassvētki Brūss Viliss 2012 aizdevums reklāma liftos sniegs optiskais internets monstrs Mutants Mels Gibsons kredīts kredīti advokāts fantadroms kalendāri acis roboti mūzika Johhny Depp Čips un Deils Džonijs Deps Džons Kristofers Deps Jack Jack Sparrow John Christopher Depp rotājumi kleita āboli miegs microsoft āda imunitāte vitamīni kosmētika trenažieri datori dators Džeimss Bonds Šons Konerijs monitori Veslijs Snaips Mikijs Rurks Stīvens Sīgals video Džekijs Čans vid portatīvais dators depresija Kurjers vebināri Mehāniķis meitene multene serveru korpuss Serveru cietie diski Serveru operatīvā atmiņa telefons interneta veikals juridiskie pakalpojumi advokāti juristi jurists salavecis ēdiens e-pasts для что на How Telpu uzkopšana jumtu tīrīšana logu mazgāšana Sniega tīrīšana jumts. jumtu tīrīšana jumtu attīrīšana no sniega jumtu tīrīšana no sniega sniega tīrīšana no jumta ātrais kredīts asv сша ziema jaunais gads ātrie kredīti ООН Обамы пресс-конференция Latvijas briesmonis planēta nakts kalni pils Robots suns Eņģelis Akmens skulptūras Bieriņi Indulis Ranka Mārupīte Gaujiena pilsēta pilseta upe mašīna redze eiro lattelecom bulta uz leju ledus