Pirmdiena, 17.06.2019, 16:35
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas

Sākums » 2009 » Oktobris » 20 » Iepazīstieties - BMW SIMPLE
14:34
Iepazīstieties - BMW SIMPLE
Lai gan konceptauto nosaukumā figurē vārds SIMPLE, BMW konceptauto, kuram ir tikai trīs riteņi, nebūt nav vienkāršs pēc uzbūves.Vārds SIMPLE veidots no A Sustainable and Innovative Mobility Product for Low Energy consumption, un tas raksturo BMW konceptauto, kura izstrāde sākta jau 2005.gadā, bet plašākai publikai SIMPLE tiek parādīts tikai tagad.

BMW SIMPLE ir tikai trīs riteņi un divas viena aiz otras izkārtotas sēdvietas salonā. Starp citu, katram braucējam atvēlēto plašumu BMW pielīdzina 3.sērijas automobiļiem. Tā augstums ir līdzvērtīgs 5.sērijai, savukārt garums ir tikai mazliet mazāks nekā Mini Cooper. Konceptauto, kurš platumā sasniedz vien 1,1 metru un izceļas ar izteikti zemu aerodinamiskās pretestības koeficientu (cd = 0.18), sver tikai 450 kilogramus, tādēļ tam nav nepieciešams liels motors.

BMW SIMPLE ir uzstādīta hibrīdsistēma, kuru veido 49 zirgspēku iekšdedzes dzinējs un elektromotors. Tā ļauj BMW SIMPLE 100 km/h sasniegt mazāk nekā desmit sekundēs, nodrošina vairāk nekā 200 km/h maksimālo ātrumu un uz 100 kilometriem nobraukuma vidēji patērē 2 litrus degvielas. CO2 izmešu daudzums tikmēr neesot lielāks par 50 g/km.

BMW muzejā līdzās SIMPLE tagad izstādīts arī motorizēts trīsritenis CLEVER (Compact Low Emission Vehicle for Urban Transport), kura izstrādi jau 2002.gadā sāka Berlīnes universitāte ar Eiropas Komisijas atbalstu.CLEVER izstrādē galvenais uzsvars likts uz minimālu svaru un pēc iespējas mazāku aerodinamisko pretestību. Rezultātā CLEVER ir tāds kā motocikls ar slēgtu salonu, garumā sasniedz 3 metrus, platumā - metru un augstumā - 1,4 metrus, un sver 400 kilogramus. Auto/motocikls, kurš līkumā var sasvērties pat 45 grādu leņķī, ir apgādāts ar 230 kubikcentimetru 1 cilindra dzinēju, kurš pārtiek no saspiestas dabasgāzes (Compressed Natural Gas jeb CNG). 17 zirgspēku motors transportlīdzeklim ļauj 60 km/h sasniegt 7 sekundēs un attīstīt līdz pat 100 km/h maksimālo ātrumu, un ar vienu uzpildes reizi, tas ir - 3,4 kilogramiem CNG, CLEVER spēj veikt 200 kilometrus ceļa. Pēc Vācijas cenām tas nozīmē, ka diviem cilvēkiem 100 kilometrus garš brauciens izmaksās apmēram 1 eiro. CO2 izmeši esot tikai 60 grami uz 100 kilometriem.Kategorija: Auto, Moto, Transports | Skatījumu skaits: 1440 | Pievienoja: MegaForums | Birkas: bmw, auto | Reitings: 0.0/0
Skatītākie Reklāmraksti
Pelašķis - ārstniecības augs visām kaitēm komentāri(3)
IELŪGUMS - kā pareizi rakstīt, aicināt, kā atbildēt uz ielūgumu komentāri(2)
Atbilde siltai un izturīgai mājai - māla celtniecības bloki KERATERM komentāri(2)
Izārstē klepu! Receptes un padomi pret klepu. komentāri(3)
Reklāmraksti komentāri(2)
Skuju koki, to vērtība un pielietojums tautas medicīnā komentāri(2)

Komentāru kopskaits: 0
avatarPieraksties Reklāmrakstu Jaunumiem

Ievadiet Savu e-pasta adresi:

FeedBurner

internets televīzija TV auto viduslaiki karš medicīna bukleti dizains poligrāfija brošūras druka logotipi bizness recepte darbs kosmoss cīņa māksla māja darbs mājās mārketings vienradzis reklāma Latvija suņi grāmatas apsaimniekošana veselība Sports multfilma pūķi Pūķis sieviete sienas kalendāri filma nauda ūdens kanalizācija katalogi Ziemassvētki Brūss Viliss 2012 aizdevums reklāma liftos sniegs optiskais internets monstrs Mutants Mels Gibsons kredīts kredīti advokāts fantadroms kalendāri acis roboti mūzika Johhny Depp Čips un Deils Džonijs Deps Džons Kristofers Deps Jack Jack Sparrow John Christopher Depp rotājumi kleita āboli miegs microsoft āda imunitāte vitamīni kosmētika trenažieri datori dators Džeimss Bonds Šons Konerijs monitori Veslijs Snaips Mikijs Rurks Stīvens Sīgals video Džekijs Čans vid portatīvais dators depresija Kurjers vebināri Mehāniķis meitene multene serveru korpuss Serveru cietie diski Serveru operatīvā atmiņa telefons interneta veikals juridiskie pakalpojumi advokāti juristi jurists salavecis ēdiens e-pasts для что на How Telpu uzkopšana jumtu tīrīšana logu mazgāšana Sniega tīrīšana jumts. jumtu tīrīšana jumtu attīrīšana no sniega jumtu tīrīšana no sniega sniega tīrīšana no jumta ātrais kredīts asv сша ziema jaunais gads ātrie kredīti ООН Обамы пресс-конференция Latvijas briesmonis planēta nakts kalni pils Robots suns Eņģelis Akmens skulptūras Bieriņi Indulis Ranka Mārupīte Gaujiena pilsēta pilseta upe mašīna redze eiro lattelecom bulta uz leju ledus