Svētdiena, 26.05.2019, 13:20
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas

Sākums » 2016 » Februāris » 21 » Jaunākā audzēja ārstēšanas metode – CyberKnife terapija - pieejama Siguldā
20:35
Jaunākā audzēja ārstēšanas metode – CyberKnife terapija - pieejama Siguldā
Onkoloģiskās saslimšanas jau ilgstoši ir viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem visā pasaulē.

Latvijā pēdējo astoņu gadu laikā ar labdabīgiem un ļaundabīgiem audzējiem no jauna saslimst vidēji 1000 cilvēki gadā, turklāt pārstāvot visas vecuma grupas, jaunus cilvēkus ieskaitot. Nenoliedzami, savlaicīga diagnostika audzēja ārstēšanā ir ļoti būtiska - jo mazāks audzējs apjomā, jo radikālāk to var ārstēt.
Pasaulē vairāk nekā puse no jauna diagnosticēto vēža pacientu tiek izārstēti, pielietojot dažādas modernas ārstniecības metodes. Ik gadu simtiem tūkstoši pacienti atgriežas pie ierastā dzīvesveida. Pēc Amerikas Vēža asociācijas datiem, pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados izdzīvoja mazāk nekā puse no pacientiem, kam diagnosticēts vēzis, savukārt 2004. – 2010. izdzīvojušo skaits sasniedz divas trešdaļas jeb 68%, no tiem, kam vēzis diagnosticēts pirms pieciem gadiem. Jāpiezīmē, ka dažām vēža formām izdzīvošanas procents ir ļoti augsts – līdz pat 99%.

Jaunākā audzēja ārstēšanas metode – CyberKnife terapija

Iespējams, atsevišķas metodes vēža ārstēšanā nav mainījušās gadiem, tomēr šī medicīnas nozare strauji attīstās un ārstēšanas metodes ir kļuvušas krietni modernākas.

Atklājot ļaundabīgu vai labdabīgu veidojumu, atkarībā no tā atrašanās vietas, tiek izvērtētas ārstēšanas metodes, kas nodrošinātu pacientam vislabāko iespējamo rezultātu. Kopumā ir pieejamas dažādas metodes. Tā var būt ķirurģiska operācija, daļēji vai pilnīgi likvidējot audzēja šūnas, ķīmijterapija, kas ar medikamentu palīdzību iedarbojas uz audzēja šūnām, kā arī staru terapija, audzēju mērķtiecīgi apstarojot. Bieži vien šos ārstēšanas veidus kombinē.

Zināms, ka Siguldā pagājušā gada rudenī durvis vēra stereotaktiskās radioķirurģijas centrs "Sigulda", kur tika uzstādīta jaunākās paaudzes iekārta "CyberKnife" specifisku audzēju ārstēšanai bez ķirurģiskas iejaukšanās. Pārējās Baltijas valstīs šāds onkoloģijas ārstēšanas veids šobrīd nav pieejams.

Robotizēta stereotaktiskās radioķirurģijas terapija"CyberKnife" īpaši piemērota tādu audzēju ārstēšanai, kas atrodas grūti pieejamās vietās, piemēram, galvas un muguras smadzenēs, kustīgos orgānos - plaušās, prostatā, kā arī citur. Šobrīd tuvākā vieta, kur vēl pieejama šāda veida tehnoloģija, ir Kuopio Somijā. Centra veidotāji sola, ka tas nodrošinās unikālas ārstēšanas iespējas ne tikai Latvijas onkoloģijas pacientiem, bet veicinās arī Latvijas medicīnas pakalpojumu eksportspēju.

Tiek prognozēts, ka, izmantojot "CyberKnife", apstarošanu varēs veikt līdz 500 pacientiem gadā un viena ārstēšanas kursa izmaksas būs no 7000 eiro. Ārstēšanās kursa pieejamība Latvijas pacientiem lielā mērā būs atkarīga no tā, vai un cik lielā apmērā valsts to finansēs.

CyberKnife iespējams izmantot arī ne tikai audzēju ārstēšanā, bet arī citu neonkoloģisku saslimšanu gadījumos:
• Asinsvadu problēmas, piemēram, arterio - venozās malformācijas (asinsvadu sieniņu tonusa un struktūras izmaiņas);
• Parkinsona sindroms;
• Parkinsonisms;
• Epilepsija;
• Trijzaru nerva neiralģija (īsas lēkmjveida sāpes sejas apvidū).

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs “Sigulda”

Jaunais radioķirurģijas centrs “Sigulda” un Cyberknife tehnoloģija pacientiem sniedz alternatīvu modernas, saudzīgas un efektīvas terapijas iespēju. Ieguvumi ir arī medicīnas personālam – strādāt un sniegt kvalitatīvus staru terapijas pakalpojumus, izmantojot pasaulē modernākās tehnoloģijas, kā arī tā ir iespēja medicīnas fiziķiem, inženieriem, dozimetristiem iegūt pieredzi un strādāt ar vēl Latvijā nebijušu aparatūru, apgūt jaunu staru terapijas plānošanas sistēmu.

Plašāka informācija par Cyberknife procedūru meklējama SRC Sigulda mājaslapā.

www.cyberknife-sigulda.com

Kategorija: Veselība un Medicīna | Skatījumu skaits: 1041 | Pievienoja: kriika2 | Birkas: labdabīgu audzēju ārstēšana, ļaundabīgu audzēju ārstēšana, cyberknife terapija, cyberknife, procedūra, stereotaktiskā radioķirurģija | Reitings: 0.0/0
Skatītākie Reklāmraksti
Pelašķis - ārstniecības augs visām kaitēm komentāri(3)
IELŪGUMS - kā pareizi rakstīt, aicināt, kā atbildēt uz ielūgumu komentāri(2)
Atbilde siltai un izturīgai mājai - māla celtniecības bloki KERATERM komentāri(2)
Izārstē klepu! Receptes un padomi pret klepu. komentāri(3)
Reklāmraksti komentāri(2)
Skuju koki, to vērtība un pielietojums tautas medicīnā komentāri(2)

Komentāru kopskaits: 0
avatarPieraksties Reklāmrakstu Jaunumiem

Ievadiet Savu e-pasta adresi:

FeedBurner

internets televīzija TV auto viduslaiki karš medicīna bukleti dizains poligrāfija brošūras druka logotipi bizness recepte darbs kosmoss cīņa māksla māja darbs mājās mārketings vienradzis reklāma Latvija suņi grāmatas apsaimniekošana veselība Sports multfilma pūķi Pūķis sieviete sienas kalendāri filma nauda ūdens kanalizācija katalogi Ziemassvētki Brūss Viliss 2012 aizdevums reklāma liftos sniegs optiskais internets monstrs Mutants Mels Gibsons kredīts kredīti advokāts fantadroms kalendāri acis roboti mūzika Johhny Depp Čips un Deils Džonijs Deps Džons Kristofers Deps Jack Jack Sparrow John Christopher Depp rotājumi kleita āboli miegs microsoft āda imunitāte vitamīni kosmētika trenažieri datori dators Džeimss Bonds Šons Konerijs monitori Veslijs Snaips Mikijs Rurks Stīvens Sīgals video Džekijs Čans vid portatīvais dators depresija Kurjers vebināri Mehāniķis meitene multene serveru korpuss Serveru cietie diski Serveru operatīvā atmiņa telefons interneta veikals juridiskie pakalpojumi advokāti juristi jurists salavecis ēdiens e-pasts для что на How Telpu uzkopšana jumtu tīrīšana logu mazgāšana Sniega tīrīšana jumts. jumtu tīrīšana jumtu attīrīšana no sniega jumtu tīrīšana no sniega sniega tīrīšana no jumta ātrais kredīts asv сша ziema jaunais gads ātrie kredīti ООН Обамы пресс-конференция Latvijas briesmonis planēta nakts kalni pils Robots suns Eņģelis Akmens skulptūras Bieriņi Indulis Ranka Mārupīte Gaujiena pilsēta pilseta upe mašīna redze eiro lattelecom bulta uz leju ledus