Sestdiena, 17.11.2018, 17:10
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas

Sākums » 2016 » Februāris » 29 » Kad ārsts saka "vēzis"
00:11
Kad ārsts saka "vēzis"
Tā ir situācija, no kuras bieži baidās: sēdēt ārsta kabinetā un dzirdēt vārdu “vēzis” . Cilvēki , kuriem diagnosticēts vēzis, saka,ka, dzirdot šādas ziņas, emocijas ir apdullinātas un ir grūti pieņemt to par realitāti.

Emocionāls spēks un pozitīvisms palīdz grūtajā atlabšanas procesā. Tomēr, garastāvokļa svārstības var būt neizbēgamas pēc vēža diagnozes. Skumjas, raizes vai bailes ir dabiskas emocijas šajā procesā.

Savas vēža diagnozes rūpīga izpētīšana, neatkarīgi no tā, vai tas ir smadzeņu audzējs vai metastāzes, vai kaut kas cits, un pieejamo ārstēšanas iespēju apzināšana, palīdzēs nodrošināt,to, ka tiks veikta vislabākā iespējamā aprūpe.

Daudzās slimnīcās un vēža centros ir pieejami onkoloģiskie sociālie darbinieki. Viņi specializējas darbā ar vēža slimniekiem un var palīdzēt jums sazināties ar savu veselības aprūpes komandu. Var palīdzēt jums runāt par savu pieredzi un atrast veidus, kā tikt galā. Sociālie darbinieki sniedz palīdzību arī apdrošināšanas un finanšu jautājumos.

Kā tiek diagnosticēts ļaundabīgs audzējs?

Daži vēzi diagnosticē ikdienas pārbaužu laikā. Daudzi audzēji tiek atklāti, kad jau pacients ir vērsies pie veselības aprūpes speciālista ar specifiskiem simptomiem.

Pirmie soļi ļaundabīga audzēja diagnostikā ir dažādas fiziskās pārbaudes, testi un pilnas medicīniskās vēstures izpēte. Daudzos gadījumos, pacients tiek nosūtīts pie dažādiem speciālistiem uz vairākām pārbaudēm, kuras nosaka vēža veidu, izmērus un atrašanās vietu. Turklāt, lielākā daļa ārsti pieprasīs arī pilnu asins ainu, elektrolītu līmeni un, dažos gadījumos,arī citus asins pētījumus, kas var sniegt papildu informāciju.

Kāds ir labākais veids, kā ārstēt audzēju un vēzi?

Stereotaktiskā radioķirurģija, jeb SR, ir īpašas formas staru terapiju. Tā nav ķirurģija, kuras laikā tiek veikta reāla operācija, kā to varētu minēt pēc terapijas nosaukuma. SR izraisa starojumu, kas iznīcina audzēja šūnas vai traucē tā augšanas spējas.

SR mērķē un ārstē traktētas patoloģiskas zonas. Tas samazina tuvumā esošo veselo audu bojājumu. Stereotaktiskā radioķirurģija ir vairāk piemērota un ieteicama cilvēkiem, kam ir pārāk liels risks veikt parasto operāciju. Tas var būt saistīts ar vecuma vai citām veselības problēmām, vai tāpēc, ka vieta, kas jāārstē, ir pārāk tuvu svarīgām struktūrām ķermeņa iekšpusē, piemēram , smadzenēm.

CyberKnife bieži lieto, lai palēninātu mazo, dziļo smadzeņu audzēju izaugsmi, kurus ir grūti izoperēt parastās operācijas laikā.
CyberKnife procedūrai ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajām vēža ārstēšanas iespējām :
• Nesāpīga procedūra – tā neietver ķirurģisku iejaukšanos. Procedūras laikā nebūs nepieciešama anestēzija, netiks veikti iegriezumi, nebūs asins zuduma.
• Ārstē neoperējamus audzējus .
• Saudzē veselos audus
• Komfortabla sajūta procedūras laikā
• Dodies mājās tajā pašā dienā
• Minimāls komplikāciju risks
• Mazs kopējais ārstēšanās laiks

Kopš 2015. gada novembra, arī Latvijā ir pieejamas CyberKnife tehnoloģijas. Stereotaktiskās radioķirurģijas centra “Sigulda” komanda palīdzēs ikvienam vēža un audzēju pacientam, kam tas būs iespējams .

cyberknife-sigulda.com

Kategorija: Veselība un Medicīna | Skatījumu skaits: 698 | Pievienoja: kriika2 | Birkas: diagnosticēts vēzis, smadzeņu audzējs, ļaundabīgs audzējs, vēža ārstēšana, diagnoze, stereotaktiskās radioķirurģijas, audzēju diagnostika, metastāzes | Reitings: 0.0/0
Skatītākie Reklāmraksti
Pelašķis - ārstniecības augs visām kaitēm komentāri(3)
IELŪGUMS - kā pareizi rakstīt, aicināt, kā atbildēt uz ielūgumu komentāri(2)
Atbilde siltai un izturīgai mājai - māla celtniecības bloki KERATERM komentāri(2)
Izārstē klepu! Receptes un padomi pret klepu. komentāri(3)
Reklāmraksti komentāri(2)
Skuju koki, to vērtība un pielietojums tautas medicīnā komentāri(2)

Komentāru kopskaits: 0
avatarPieraksties Reklāmrakstu Jaunumiem

Ievadiet Savu e-pasta adresi:

FeedBurner

internets televīzija TV auto viduslaiki karš medicīna bukleti dizains poligrāfija brošūras druka logotipi bizness recepte darbs kosmoss cīņa māksla māja darbs mājās mārketings vienradzis reklāma Latvija suņi grāmatas apsaimniekošana veselība Sports multfilma pūķi Pūķis sieviete sienas kalendāri filma nauda ūdens kanalizācija katalogi Ziemassvētki Brūss Viliss 2012 aizdevums reklāma liftos sniegs optiskais internets monstrs Mutants Mels Gibsons kredīts kredīti advokāts fantadroms kalendāri acis roboti mūzika Johhny Depp Čips un Deils Džonijs Deps Džons Kristofers Deps Jack Jack Sparrow John Christopher Depp rotājumi kleita āboli miegs microsoft āda imunitāte vitamīni kosmētika trenažieri datori dators Džeimss Bonds Šons Konerijs monitori Veslijs Snaips Mikijs Rurks Stīvens Sīgals video Džekijs Čans vid portatīvais dators depresija Kurjers vebināri Mehāniķis meitene multene serveru korpuss Serveru cietie diski Serveru operatīvā atmiņa telefons interneta veikals juridiskie pakalpojumi advokāti juristi jurists salavecis ēdiens e-pasts для что на How Telpu uzkopšana jumtu tīrīšana logu mazgāšana Sniega tīrīšana jumts. jumtu tīrīšana jumtu attīrīšana no sniega jumtu tīrīšana no sniega sniega tīrīšana no jumta ātrais kredīts asv сша ziema jaunais gads ātrie kredīti ООН Обамы пресс-конференция Latvijas briesmonis planēta nakts kalni pils Robots suns Eņģelis Akmens skulptūras Bieriņi Indulis Ranka Mārupīte Gaujiena pilsēta pilseta upe mašīna redze eiro lattelecom bulta uz leju ledus