Otrdiena, 18.12.2018, 23:13
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas

Sākums » 2017 » Jūnijs » 6 » Kad svīšana sāk sagādāt neertības
13:38
Kad svīšana sāk sagādāt neertības
Svīšana sagādā problēmas?Vai svīšana sagādā diskomfortu un traucē pilnvērtīgi baudīt dzīvi?
Vasaras sezonā paaugstinoties gaisa temperatūrai, paaugstinās arī ķermeņa temperatūra un līdz ar to palielinās arī izdalīto sviedru daudzums. Pastiprināta sviedru izdalīšanās novērojama ne tikai karstā laikā, bet arī dažādās stresa situācijās un intensīvi sportojot.
Svīšana piemīt visiem cilvēkiem, tas ir svarīgs organisms process, kura laikā organisms veic termoregulāciju un atbrīvojas no vielmaiņas produktiem. Tomēr svīšanai piemīt arī individuālas izpausmes, tā var būt pastiprināta un radīt problēmas pat bez īpaša iemesla. Šādās situācijās būtu nepieciešams meklēt palīdzību un vērsties pie speciālista, lai uzzinātu pārmērīgas svīšanas iemeslus. Noteikti neatlieciet apmeklējumu pie speciālista, ja:
- bez iemesla svīstat
- svīšana rada problēmas komunicēt ar citiem cilvēkiem
- Jums ir kauns un izjūtat diskomfortu, jo nespējat kontrolēt svīšanu
- lietojat dažādus antiperspirantus, dezodorantus, pūderus u.c. līdzekļus,
bet tie nepalīdz.

Patiprinātas svīšanas iemesli un cēloņi

Pastiprināta svīšana ir raksturīga arī tad, ja cilvēks atrodas vēsos apstākļos un miera stāvoklī. Šādos gadījumos veselībai ir jāpievērš pastiprināta uzmanību, jo pastiprinātas iemesli var būt piemēram, vairogdziedzeris, cukura diabēts un citas nopietnas slimības. Laicīgi vēršoties pie speciālista, cilvēks var sākt ārstēt šīs slimības un novērst pastiprinātu svīšanu. Pārmērīga svīšana izpaužas arī nervozitātes un uztraukumu gadījumos. Daudziem cilvēkiem tā ir liela problēma un iekšēja cīņa ar sevi, savu raksturu, komunikācijas prasmi un saskarsmi ar citiem. Visbiežāk pastiprināti svīst paduses, jo tajās atrodas lielas koncentrācijas sviedru dziedzeri. Tālāk seko pēdas, seja, plaukstas un mugura. Pastirpināta svīšana jeb hiperhidroze ir slimība, kas nav bīstama veselībai, taču tā var atstāt psiholoģisku ietekmi vai būt pirmais signāls dažādu citu slimību gadījumā.

Kā cīnīties ar svīšanu?

Pastiprinātas svīšanas ārstēšanas iespējas ir dažādas, katram ir sev vispiemērotākais ārstēšanas veids, kā arī noteikti ir jāuzzina pastiprinātas svīšanas iemesli. Kā cīnīties ar svīšanu?
Visbiežāk cilvēki ar svīšanu tiek galā ar ikdienas higiēnas prasību ievērošanu, lietojot dažādus dezodorantus un aerosolus. Mājas lapā nes vīsti.lv, kur ir apkopota informācija par svīšanu, pastiprinātu svīšanu un atrodama cita svarīga informācija saistīta ar svīšanu, ir izstrādāti ieteikumi un padomi kā cīnīties ar pastiprinātu svīšanu, piemēram, izvēlēties mīkstu un elpojošu apģērbu, kas nav sintētiski un iespīlēti. Un noteikti, ja nespējat tikt galā ar svīšanu vai pastiprinātu svīšanu, meklējiet palīdzību un risinājumu. Ir apkopotas dažādas ārstēšanas iespējas, kuras sniedz vislielāku efektivitāti:
botulīna injekcijas - šobrīd visefektīvākā metode pret pārmērigu svīšanu. Zemādas botulīna injekcijas tiek veiktas konkrētā problēmzonā (plaukstās, padusēs u.c.), tādā veidā bloķējot nervu sistēmas impulsus uz sviedru dziedzeriem un tie nespēj izdalīt sviedrus.
antiperspiranti - bloķē sviedru kanālus. Antiperspiranti ir jālieto katru dienu un satur alumīnija sāļus 15 - 25%.
jonoforēze - tiek izmantoti vājstrāvas impulsi caur ādu. Jonofrēze jāpielieto 3 - 4 reizes nedēļā.
ķirurģiska operācija - parasti tiek izmantota tikai smagos gadījumos, kad neveiksmīgi ir izmēģinātas citas ārstēšanas iespējas.
Svīšana bieži vien ir traucējoša, taču ar to ir iespējams cīnīties, bet hiperhidrozes gadījumā svīšana patiešām ir pārmērīga un var sagādāt daudz lielākas problēmas, kā arī liecināt par daudz nopietnākām saslimšanām.

Kategorija: Veselība un Medicīna | Skatījumu skaits: 527 | Pievienoja: | Reitings: 5.0/1
Skatītākie Reklāmraksti
Pelašķis - ārstniecības augs visām kaitēm komentāri(3)
IELŪGUMS - kā pareizi rakstīt, aicināt, kā atbildēt uz ielūgumu komentāri(2)
Atbilde siltai un izturīgai mājai - māla celtniecības bloki KERATERM komentāri(2)
Izārstē klepu! Receptes un padomi pret klepu. komentāri(3)
Reklāmraksti komentāri(2)
Skuju koki, to vērtība un pielietojums tautas medicīnā komentāri(2)

Komentāru kopskaits: 0
avatarPieraksties Reklāmrakstu Jaunumiem

Ievadiet Savu e-pasta adresi:

FeedBurner

internets televīzija TV auto viduslaiki karš medicīna bukleti dizains poligrāfija brošūras druka logotipi bizness recepte darbs kosmoss cīņa māksla māja darbs mājās mārketings vienradzis reklāma Latvija suņi grāmatas apsaimniekošana veselība Sports multfilma pūķi Pūķis sieviete sienas kalendāri filma nauda ūdens kanalizācija katalogi Ziemassvētki Brūss Viliss 2012 aizdevums reklāma liftos sniegs optiskais internets monstrs Mutants Mels Gibsons kredīts kredīti advokāts fantadroms kalendāri acis roboti mūzika Johhny Depp Čips un Deils Džonijs Deps Džons Kristofers Deps Jack Jack Sparrow John Christopher Depp rotājumi kleita āboli miegs microsoft āda imunitāte vitamīni kosmētika trenažieri datori dators Džeimss Bonds Šons Konerijs monitori Veslijs Snaips Mikijs Rurks Stīvens Sīgals video Džekijs Čans vid portatīvais dators depresija Kurjers vebināri Mehāniķis meitene multene serveru korpuss Serveru cietie diski Serveru operatīvā atmiņa telefons interneta veikals juridiskie pakalpojumi advokāti juristi jurists salavecis ēdiens e-pasts для что на How Telpu uzkopšana jumtu tīrīšana logu mazgāšana Sniega tīrīšana jumts. jumtu tīrīšana jumtu attīrīšana no sniega jumtu tīrīšana no sniega sniega tīrīšana no jumta ātrais kredīts asv сша ziema jaunais gads ātrie kredīti ООН Обамы пресс-конференция Latvijas briesmonis planēta nakts kalni pils Robots suns Eņģelis Akmens skulptūras Bieriņi Indulis Ranka Mārupīte Gaujiena pilsēta pilseta upe mašīna redze eiro lattelecom bulta uz leju ledus