Sestdiena, 21.09.2019, 19:12
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Auto / Moto » Jauni noteikumi lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem
Jauni noteikumi lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem
MegaForumsDatums: Otrdiena, 06.04.2010, 22:14 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Ministru kabinets atbalstījis jaunus noteikumus lielgabarīta un smagsvara kravu vai pasažieru pārvadājumiem pa autoceļiem, ja mehāniskā transportlīdzekļa izmēri, faktiskā masa un ass slodze pārsniedz Ceļu satiksmes noteikumu normas.

To paredz otrdien, 6. aprīlī, valdībā atbalstītais Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem”. Tie stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Par lielgabarīta transportlīdzekli var uzskatīt tādu, kuram kaut viens no izmēriem pārsniedz Ceļu satiksmes noteikumu 3.pielikumā noteikto lielumu. Savukārt smagsvara transportlīdzeklis ir tāds, kura faktiskā masa vai ass slodze pārsniedz to pašu noteikumu 3.pielikumā norādīto lielumu.

Lai šādi mehāniskie transportlīdzekļi varētu pārvietoties noteiktā maršrutā, tiem nepieciešama atļauja, ko izsniedz VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Atļauja izsniedzama vienai nedalāmas kravas pārvadāšanas reizei pa noteiktu maršrutu. Ja transportlīdzeklim darba specifikas dēļ pārvadājumi jāveic bieži un atkārtoti, atļauju var izsniegt uz noteiktu termiņu, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumos ietvertos parametrus.

Lai saņemtu atļauju, pārvadātājs iesniedz pieprasījumu LVC, kas to izskata un piecu darbadienu laikā pieņem lēmumu. Ja tas ir pozitīvs, LVC pārvadājuma maršrutu saskaņo ar attiecīgajām pašvaldībām, autoceļu un tiltu īpašniekiem, pilsētas elektrotransporta dienestu, dzelzceļa infrastruktūras īpašnieku un ar sakaru un elektroapgādes dienestu. Izdevumus, kas saistīti ar pārvadājuma maršruta saskaņošanu, sedz pārvadātājs. Tāpat jāveic maksājums par autoceļu lietošanu, veicot minētos pārvadājumus.

Atsevišķas prasības noteikumos ir paaugstināta svara dalāmām kokmateriālu un lauksaimniecības kravām, kā arī dolomīta akmens un cementa kravām.

Ar visu noteikumu tekstu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

 
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Auto / Moto » Jauni noteikumi lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: