Piektdiena, 19.01.2018, 23:43
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Auto / Moto » Negadījumu mazāk – apdrošināšana lētāka (Negadījumu mazāk – apdrošināšana lētāka)
Negadījumu mazāk – apdrošināšana lētāka
MegaForumsDatums: Trešdiena, 02.09.2009, 01:04 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Negadījumu mazāk – apdrošināšana lētāka

Šā gada pirmajā pusē par 42% samazinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits. Pateicoties tam, apdrošinātājiem pirmajos sešos gada mēnešos pieteikti gandrīz 23,5 tūkstoši OCTA zaudējumu pieteikumi, kas ir par 22% mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā.

Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem, šā gada sešos mēnešos atlīdzību summa cietušajiem veido 16,1 miljonu latus, kas ir par 15% mazāka nekā pērnā gada pirmajā pusgadā.

Juris Stengrevics, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs: "Šobrīd strauji sarucis ceļu satiksmes negadījumu skaits, jo samazinās to transportlīdzekļu īpatsvars, kas piedalās ceļu satiksmē. Neliels cenu samazinājums novērojams arī remontdarbu izcenojumos. Tā dēļ samazinās arī zaudējumu atlīdzību pieteikumu skaits un arī apdrošinātāju izmaksājamo atlīdzību kopējie apjomi. Piemēram, vidējā atlīdzība par apdrošināšanas gadījumiem samazinājusies par 43 latiem salīdzinājumā ar pērno gadu, sasniedzot 754 latus."

Pēc LTAB aprēķiniem, pērn viena apdrošinātā diena autoīpašniekam izmaksāja vidēji 30 santīmu, pēc šā gada trīs mēnešu datiem – 28 santīmus, bet pēc šā gada 6 mēnešu datiem – vidēji vairs tikai 25 santīmus. Pēc šiem datiem, šobrīd OCTA polises vidējā cena ir par 20% lētāka, nekā tā maksāja pagājušajā gadā.

Aprēķinos iekļauti noteiktā laika posmā visi noslēgtie līgumi, neskatoties uz to darbības termiņu (jo īsāks līguma termiņš, jo dārgāka OCTA polise), kategoriju (arī kravas transportlīdzekļi) un apdrošināšanas risku izvērtēšanas "Bonus – malus" klasi. Vieglajiem transportlīdzekļiem ar līgumu, kas slēgts uz gadu, vidēji apdrošinātā diena izmaksātu lētāk.

Salīdzinot ar 2008. gada pirmo pusgadu, šogad OCTA nopelnītās prēmijas veido 28,7 miljonus latu, kas ir par 13% vairāk nekā pērn. Pēdējo gadu laikā pirmo reizi apdrošinātājiem ir izdevies uzlabot finanšu rādītājus OCTA darbības jomā. Tas sekmējis OCTA nozares darbības stabilizāciju, ko apliecina peļņas un zaudējuma aprēķina tehniskais rezultāts: 3,83 miljoni latu. Nozares finansiālā stabilitāte ir ļoti svarīga, lai nozares dalībnieki arī turpmāk varētu segt zaudējumus ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem. Šā gada 1. jūlijā apdrošināta bija 701,27 tūkst. transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskā atbildība.

Autors: GUNTARS PULSS
latvijas Avīze

Pievienošana: 5716940.jpg(29Kb)
 
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Auto / Moto » Negadījumu mazāk – apdrošināšana lētāka (Negadījumu mazāk – apdrošināšana lētāka)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: