Pirmdiena, 23.04.2018, 19:13
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Dažādi » Konkurences padomes 2009.gada publiskais pārskats
Konkurences padomes 2009.gada publiskais pārskats
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 22.04.2010, 21:46 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 669
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Konkurences padome ir sagatavojusi 2009.gada publisko pārskatu, kurā atspoguļota informācija par 2009.gada aktualitātēm konkurences uzraudzības jomā, iestādes darbības rezultātiem – pieņemtajiem lēmumiem par Konkurences likuma pārkāpumiem un veiktajām tirgus uzraudzībām –, iestādes pārvaldības jautājumiem, kā arī 2010.gada darbības prioritātēm.

Kopumā pērn Konkurences padome ir pieņēmusi 41 lēmumu par Konkurences likuma iespējamajiem pārkāpumiem. Ar desmit no tiem tika konstatēti pārkāpumi, par kuriem kopumā 25 uzņēmumiem piemēroti naudas sodi 7 062 455 latu apmērā.

2009.gadā par galvenajām prioritātēm konkurences aizsardzības jomā Konkurences padome bija noteikusi smagāko konkurences pārkāpumu – vienošanās aizlieguma pārkāpumu un dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas – atklāšanu un novēršanu. Šajā jomā pērn izskatītas kopumā 28 lietas un deviņās no tām tika konstatēts pārkāpums. Liela daļa smagāko konkurences pārkāpumu tika atklāta, pateicoties Konkurences padomes pašiniciatīvai, analizējot norises tirgos un nepietiekamas informācijas vai neskaidrību gadījumos uzsākot padziļinātu izpēti.

Kā pārskata ievadā, uzrunājot lasītājus, norāda Konkurences padomes priekšsēdētāja Ieva Jaunzeme, 2009.gadu lielā mērā raksturo tieši ekonomiskā krīze un tās izraisītās izmaiņas gan uzraugāmajos tirgos, gan iestādes pārvaldībā. Lai gan, samazinoties apritē esošo līdzekļu apjomam, konkurence saasinājās un uzņēmumu kārdinājums dalīties iespējamā peļņā ar aizliegtu vienošanos palīdzību mazinājās, pārkāpumi joprojām bija iespējami, turklāt pieauga risks, ka uzņēmumi, kas atrodas dominējošā stāvoklī, tiecoties samazināt ekonomiskās krīzes negatīvo ietekmi, varētu savu varu tirgū izmantot ļaunprātīgi.

Raksturojot iestādes 2010.gada prioritātes, I.Jaunzeme norāda, ka tieši šobrīd ir īpaši svarīgi nodrošināt, lai uzņēmumu iespējas pārdzīvot ekonomisko krīzi nodrošina to darbības efektivitāte, nevis konkurences tiesību normām neatbilstoši līdzekļi. Tāpat būtiski laikus atklāt konkurences deformāciju jomās, kuras skar plašu patērētāju loku, tā nedodot iespēju vēl vairāk ierobežot patēriņu.

Tādējādi 2010.gadā Konkurences padome paredzējusi īpašu uzmanību pievērst tieši patērētājiem būtiskajām jomām, meklējot pārkāpumus un tādējādi tiecoties novērst šķēršļus uzņēmējdarbības attīstībai.

Konkurences padomes 2009.gada publiskais pārskats:
http://www.kp.gov.lv/uploaded_files/parskati/2009LV.pdf

 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Dažādi » Konkurences padomes 2009.gada publiskais pārskats
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: