Svētdiena, 19.11.2017, 08:46
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » Likuma grozījumi būtiski pasliktina kredītņēmēju tiesības (Groza likumus par labu bankām)
Likuma grozījumi būtiski pasliktina kredītņēmēju tiesības
MegaForumsDatums: Otrdiena, 22.12.2009, 11:31 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Ievērojāt, ka kopš gada sākuma amatpersonas un kredītiestāžu pārstāvji runājot par kredītņēmēju aizsardzību ir uzsvēruši to, ka nav pieļaujams, ka spēles laikā maina tās noteikumus, ar Civilprocesa likuma grozījumu palīdzību spēles noteikumi kredītņēmējiem nevēlamā virzienā tomēr konsekventi tiek mainīti.

Līdz šī gada pavasarim Civilprocesa likums paredzēja, ka izsoles sākumcenai ir jābūt līdzvērtīgai visu prasījumu summai. Pretējā gadījumā izsole varēja tikt atzīta par spēkā neesošu. Šī gada 1.martā spēkā stājās grozījumi Civilprocesa likumā, kas paredz, ka izsoles sākumcena tiek noteikta tikai piespiedu pārdošanas vērtības apmērā, tāpēc bieži vien tā ir nepietiekama, lai segtu sprieduma izpildes izdevumus. Tas nozīmē, ka, ja persona ir nekustamā īpašuma iegādei ir ņēmusi hipotekāro kredītu, piemēram, 2006. gadā, tad pašlaik īpašuma izsoles sākumcena varētu būt pat tikai 20 % no kredīta summas.

Ar šiem likuma grozījumiem jau tika panākts tas, ka cilvēkiem tiek atņemti īpašumi par iespējami zemākām cenām, kas būtiski pasliktina kredītņēmēju intereses un iespēju pārdodot īpašumus norēķināties ar kreditoriem.

Taču Saeimas Juridiskajā komisijā jau ir izskatīti nākamie grozījumi Civilprocesa likumā, kas vēl būtiskāk pasliktinās gan kredītņēmēju, gan ikvienas citas personas, kurai ir īpašums, stāvokli.

Grozījumi Civilprocesa likumā paredz, ka izsoļu skaits līdzšinējo trīs izsoļu vietā tiks samazināts līdz divām. Tāpat tiek saīsināts arī izsoles izsludināšanai noteiktais laiks. Tas nozīmē, ka, ja līdz šim pagāja vismaz pusgads līdz persona izsoles ceļā savu īpašumu zaudēja, tad jaunā kārtība ļaus personām īpašumus atņemt divu, trīs, bet dažos gadījumos pat viena mēneša laikā.

Likuma grozījumi būtiski pasliktina ne vien kredītņēmēju, bet arī ikviena cita nekustamā īpašuma īpašnieka tiesības!

Pievienošana: 5898888.jpg(46Kb)
 
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » Likuma grozījumi būtiski pasliktina kredītņēmēju tiesības (Groza likumus par labu bankām)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: