Pirmdiena, 19.08.2019, 15:51
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » Jauns personu apliecinošs dokuments – eID karte
Jauns personu apliecinošs dokuments – eID karte
MegaForumsDatums: Otrdiena, 12.01.2010, 22:36 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Otrdien, 12.janvārī, Ministru kabinets apstiprināja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) sagatavoto elektronisko identifikācijas karšu koncepciju, kura paredz ieviest jaunu personu apliecinošu dokumentu - elektroniskās identifikācijas kartes (eID).

RAPLM piedāvātās eID kartes nodrošinās ne tikai iedzīvotāju identifikāciju, dodoties uz ārzemēm vai klātienē saņemot valsts un pašvaldību pakalpojumus, bet arī autentifikāciju elektroniskajā vidē. Koncepcija tāpat paredz, ka attīstot e-pārvaldi Latvijā, jaunās identifikācijas kartes kļūs īpaši nozīmīgas valsts un pašvaldību e-pakalpojumu izmantošanā.

Kā liecina starptautiskā pieredze, identifikācijas kartes lielā pasaules daļā tiek lietotas kā personu apliecinošs dokuments, kas lietojams iekšzemē un saskaņā ar starpvalstu līgumiem kā ceļošanas dokuments, ja starp valstīm nav vīzu režīms. Valstis, kas patlaban strādā pie jauniem eID projektiem, īpaši lielu uzmanību pievērš tādām aktualitātēm, kā, piemēram, iedzīvotāju aktivitāte e-vidē strādājot ar interneta bankām, iepērkoties interneta veikalos, apmainoties ar informāciju, aktuālāks kļūs jautājums par personas identitātes pārbaudi un aizsardzību elektroniskajā vidē.

Līdz šim eID kartes jau ir ieviesušas: Igaunija, Lietuva, Somija, Zviedrija, Beļģija, Nīderlande, Itālija un Spānija.

RAPLM izstrādātā koncepcija paredz, ka eID izsniegšanu nodrošinās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), savukārt privātais partneris nodrošinās uzticama sertifikācijas pakalpojumu sniedzēja funkcijas. Tāpat paredzēts, ka privātais partneris nodrošinātu sertifikātu pārbaudes servisu un laika zīmogošanas servisu, kur elektroniskā paraksta sertifikāta pārbaudes serviss tiek nodrošināts bez maksas, bet autentifikācijas sertifikāta pārbaudes serviss tiek nodrošināts bez maksas valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanai.

Privātajam partnerim būs jānodrošina laika zīmogošanas serviss, tajā skaitā eID karšu turētājam piecu gadu periodā nodrošinot līdz 120 laika zīmogu uzlikšanu.

RAPLM uzskata, ka īstenojot koncepcijas piedāvāto risinājumu, būtu iespējams panākt daudz lielāku e-paraksta un autentifikācijas lietotāju skaitu, kas veicinās e-pakalpojumu attīstību. Konkursa kārtībā tiktu izvēlēts tāds uzticama sertifikācijas pakalpojuma sniedzējs, kas piedāvā iedzīvotājiem zemāko maksu par sertifikācijas pakalpojumiem.

Koncepcija piedāvā daļu no ieņēmumiem, kas tiks iegūti par pakalpojumu sniegšanu komersantiem, piemēram, banku autentifikācija, vai citiem papildu pakalpojumiem, novirzīt e-paraksta infrastruktūras uzturēšanai.

 
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » Jauns personu apliecinošs dokuments – eID karte
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: