Pirmdiena, 19.08.2019, 16:18
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » Latvija turpinās saņemt ES Kohēzijas finansējumu
Latvija turpinās saņemt ES Kohēzijas finansējumu
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 22.04.2010, 21:44 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Latvija turpinās saņemt ES Kohēzijas politikas finansējumu pilnā apmērā

2006. gada Iestāžu Nolīgums starp Eiropas Komisiju, Padomi un Parlamentu paredz, ka gadījumā, ja 2007.–2009. gadā tiek konstatēta kādas dalībvalsts kopējā IKP novirzīšanās par vairāk nekā +/-5 % no kopējā IKP (kas aplēsts, sagatavojot nolīgumu), Eiropas Komisija attiecībā uz 2011. gadu koriģēs summas, kuras minētajam laika posmam attiecīgajai dalībvalstij piešķirtas no Kohēzijas politikas atbalsta fondiem.

Tā kā Latvijas IKP samazinājums 2009. gadā ir 4,5% un tas nepārsniedz -5% noteikto IKP samazinājuma robežu, tad Latvijai piešķirtā Kohēzijas politikas finansējuma summa attiecībā uz 2011. gadu netiks koriģēta, tādejādi Kohēzijas politikas (Konverģences un Teritoriālās sadarbības mērķu) piešķīrumu Latvijai 2007.- 2013.gada plānošanas periodā saglabāsies iepriekš noteikto 3,74 miljardu latu apmērā.

Situācijā, ja noteiktā IKP krituma robeža 2007.–2009. gadā tiktu pārsniegta, Eiropas Savienības dalībvalstij 2011. - 2013.gadā daļēji tiktu samazināts ES piešķirtais Kohēzijas politikas finansējums, savukārt, ja IKP būtu audzis un pārsniedzis +5% noteikto robežu, dalībvalstij tiktu piešķirts papildu ES finansējums.

Kohēzijas politikas mērķis ir mazināt atšķirības starp mazāk attīstītajām teritorijām un pārējo Eiropas Savienību. Latvijai Kohēzijas politikas finansējums ir iespēja risināt sociālekonomiskās problēmas un palielināt valsts konkurētspēju. Tāpat ES Kohēzijas politikas investīcijas (Eiropas Sociālais fonds, Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Kohēzijas fonds) ir būtisks finanšu instruments Latvijas ekonomikas stabilizēšanai, ar ko piesaistīt papildu līdzekļus uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta veicināšanai, izglītības un labklājības jautājumu risināšanai, kā arī enerģētikas un transporta sektoru attīstībai.

 
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » Latvija turpinās saņemt ES Kohēzijas finansējumu
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: