Piektdiena, 19.01.2018, 23:38
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » "Pasaka" par nodokļiem (Modernā Sarkangalvītes versija!!! Ierēc par jauno nodokļu po)
"Pasaka" par nodokļiem
BecreativeDatums: Trešdiena, 26.08.2009, 17:25 | Ziņojums # 1
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Modernā Sarkangalvītes versija, jeb pasaka par nodokļiem
2009.gada versija, autore Anželika Slotiņa.

Reiz dzīvoja maza meitiņa, kuras tēvs bija aizbraucis pelnīties uz Īriju, bet māte rāvās pa second hand apģērbu bodīti. Kādudien viņa izvilka no kastes skaistu sarkanu cepurīti, slepus no bodes saimnieka iebāza to kabatā, bet vakarā uzdāvināja meitai. Sarkanā cepurīte meitiņai piestāvēja tik jauki, ka visi viņu sāka saukta par Sarkangalvīti.

Sarkangalvītei bija arī vecmāmiņa, kas dzīvoja uz laukuem mazā būdiņā un saņēma minimālo pensiju. Reiz vecenīte saslima un palika uz gultas, jo tuvējais feldšeru punkts bija likvidēts, bet braukšanai pie pilsētas daktera nebija naudas.

Tad māte teica Sarkangalvītei:
-Mīļo meitiņ, še tev goziņš ar nocenotās baltmaizes kukulīti. To tu aiznes vecmāmiņai, bet pa ceļam mežā salasi ogas ievārījumam, ko pieēst pie baltmaizes. Lielajam autobusam mums naudas nav, bet vietējie reisi likvidēti, tāpēc tev jāiet kājām.

Sarkangalvīte devās ceļā. Pēc stundas gājuma viņa iegāja lielā mežā, kur auga milzums melleņu. Čaklā meitiņa ātri pielasīja pilnu groziņu un priecīga devās pie vecmāmiņas. Te viņai pretī nāca smalki ģērbies vilks ar nodokļu inspektora nozīmi pie žaketes. wacko

-Kas tev tai groziņā, Sarkangalvīt?-viņš prasīja.
-Baltmaizes kukulītis un mellenes, ko aiznest slimajai vecmāmiņai. sad
-Tā, tā, mellenes ? Bet vai nodokli tu esi samaksājusi? Vai PVN pareizi aprēķināts? Tūlīt uz vietas uzrādi dokumentu, ja ne, tad tevi aprīšu dzīvu!
cry

Sarkangalvītei nebija citu dokumentu kā vien maznodrošinātā skolēna apliecība, tāpēc vilks viņu aprija. Brīdi padomājis, viņš devās, pieprasīt nodokli arī no vecmāmiņas un aprija arī to, tad tad ielikās vecenītes gultā brītiņu atpūsties.

Būdiņai garām gāja mednieks un ieskatījās istabā. Pamanījis skaļi krācošajam vilkam pie krūts nodokļu inspektora nozīmi, viņš uz pirkstgaliem izlavījās ārā un skrēja prom, ko kājas nes.

Ventspils Balsssss[i]

Ziņojumu reģidēja Becreative - Trešdiena, 26.08.2009, 17:27
 
Forums » Sabiedrība » Valsts politika, Likumdošana » "Pasaka" par nodokļiem (Modernā Sarkangalvītes versija!!! Ierēc par jauno nodokļu po)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: