Sestdiena, 18.11.2017, 19:31
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Ģimene & Attiecības » Grūtniecība, Dzemdības un Mazulis » Sevis apzināšanās un personības veidošanās (personības veidošanās)
Sevis apzināšanās un personības veidošanās
MegaForumsDatums: Otrdiena, 15.12.2009, 15:03 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Pirmajos sešos mēnešos mazulis pasauli iepazīst un izjūt caur Tevi – māte ir viņa saikne ar ārpasauli. Sasniedzot gada vecumu, bērns pakāpeniski sāk apjaust, ka viņš ir no mātes un tēva atsevišķi pastāvoša un atšķirīga būtne. Šajā laikā bērns iegūst dzīvošanas pamatpieredzi – viņš var pastāvēt pats par sevi. Tas ir reizē jauki un bēdīgi. Mazulis mācās rotaļāties, apgūst kustības un skaņas, taču, palielinoties viņa aktivitātei un izziņas pieredzei, nākas pieņemt, ka neaizstājamais cilvēks – māte - diemžēl ne vienmēr ir spējīga atrasties blakus.

Ar daudzām jaunām situācijām ir jāmācās tikt galā pašam. Rodas pirmās nesaskaņas starp vēlmēm un iespējām, tāpēc bērns pret līdzcilvēkiem sāk izrādīt ne tikai mīlestību un pieķeršanos, bet arī dusmas un agresivitāti. Viņš apjēdz, ka viens un tas pats cilvēks var sagādāt viņam gan prieku, gan vilšanos. Ja Tu esi ar viņu, mazais priecājas, ja aizej – bērns ir bēdīgs, skumst, bet pakāpeniski iemācās pats sevi nodarbināt. Bērns pieņem Tevi kā no sevis atsevišķi pastāvošu personu! Taču tas nedodas viegli – viņš tikai pamazām spēj izveidot pats savu, no vecākiem neatkarīgu pasauli. Nedusmojies, ja bērns ir satraucies, Tev promejot! Viņš patiešām baidās, ka Tu vari neatgriezties, jo viņš vēl pilnībā nesaprot
to, ka lietas, kuras uz brīdi nav blakus, nav pazudušas uz visiem laikiem! Mazajam šī dzīves pieredze jāapgūst pakāpeniski. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai viņš vienmēr izjustu vecāku rūpes un mīlestību, kā arī saņemtu atbalstu un uzmundrinājumu!

Pievienošana: 6318373.gif(42Kb)
 
Forums » Ģimene & Attiecības » Grūtniecība, Dzemdības un Mazulis » Sevis apzināšanās un personības veidošanās (personības veidošanās)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: