Svētdiena, 22.09.2019, 00:08
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Ģimene & Attiecības » Ģimene, Skola, Izglītība » PALĪGMATERIĀLI, SPĒLES PAR EURO NAUDU (palīgmateriāli par EURO NAUDU, skolēniem spēles)
PALĪGMATERIĀLI, SPĒLES PAR EURO NAUDU
BecreativeDatums: Otrdiena, 15.12.2009, 08:19 | Ziņojums # 1
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
PALĪGMATERIĀLS PASNIEDZĒJIEM PAR EIRO NAUDU - Eiropas Centrālās bankas izdots materiāls

dollar :dollar: dollar :dollar:

Euro ir lielas Eiropas Savienības valstu grupas – t.s. euro zonas – vienotā valūta. Vairāk nekā 300 milj. cilvēku euro zonā skaidrās naudas maksājumiem izmanto euro banknotes un monētas. Turklāt 10–20% apgrozībā esošo euro banknošu (nominālvērtības izteiksmē) izmanto ārpus euro zonas.

Nozīmīguma un plašā starptautiskā lietojuma dēļ šī valūta kļuvusi par pievilcīgu mērķi naudas viltotājiem. Lai gan augsto tehnoloģiju pretviltošanas elementi ļauj euro banknotes droši un viegli atšķirt no viltojumiem un tādējādi šādi draudi ir ierobežoti, piesardzība jāievēro. Lai novērstu naudas viltošanu, profesionālajiem skaidrās naudas apstrādātājiem bankās, mazumtirdzniecības uzņēmumos, restorānos un citos uzņēmumos, kur tiek apstrādāts liels skaidrās naudas apjoms, labi jāpazīst euro banknotes un monētas.
Šis materiāls paredzēts personām, kas apmāca skaidrās naudas apstrādātājus. Tajā sniegta svarīgākā informācija par euro banknošu un monētu dizainu un pretviltošanas elementiem.

Šajā materiālā (pdf formātā - pievienots apakšā pielikumā) aprakstītas arī euro banknošu kvalitātes pārbaudes, kas jāveic skaidrās naudas apstrādātājiem pirms banknošu laišanas atkārtotā apgrozībā.

ORIĢINĀLAIS AVOTS

tāpat Eiropas Centralās bankas mājaslapā var atrast dažadas nodeŗīgas un interesantas lietas - piemēram,
"Euro skola" - paredzēta dažādām auditorijām un ietver spēles, interaktīvas lietojumprogrammas, publikācijas un izstādi. Piemēram, spēles izklaidējošā veidā ļauj uzzināt par euro naudu un tās pretviltošanas elementiem, savukārt interaktīvās prezentācijas piedāvā detalizētus aprakstus par euro banknotēm un monētām un augstas kvalitātes attēlus.

Pievienošana: trainers_guide_.pdf(2.19 Mb) · 7957929.jpg(30.0 Kb) · 4207858.jpg(34.3 Kb)


Ziņojumu reģidēja Becreative - Otrdiena, 15.12.2009, 19:51
 
Forums » Ģimene & Attiecības » Ģimene, Skola, Izglītība » PALĪGMATERIĀLI, SPĒLES PAR EURO NAUDU (palīgmateriāli par EURO NAUDU, skolēniem spēles)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: