Sestdiena, 21.09.2019, 23:17
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Ģimene & Attiecības » Ģimene, Skola, Izglītība » Konkurss - „Mūsu mazais pārgājiens 2010” (Aicina piedalīties konkursā „Mūsu mazais pārgājiens 2010”)
Konkurss - „Mūsu mazais pārgājiens 2010”
MegaForumsDatums: Otrdiena, 12.01.2010, 14:37 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu „Silava” Eiropas Savienības (ES) INTERREG projekta „FUTURE forest” (Nākotnes meži) ietvaros rīko jau par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei „Mūsu mazais pārgājiens”. Konkursā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Konkurss notiks no 2010. gada 11. janvāra līdz 2010. gada 6.aprīlim. Konkursa darbus vērtēs piecās vērtēšanas grupās: 1.-4. klase, 5.-9. klase, 10.-12. klase un profesionālo izglītības iestāžu grupā, atsevišķi tiks vērtēti izglītības interešu pulciņi un mazpulki.

Konkursa dalībniekiem jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēti par iespējamo klimata pārmaiņu izpausmes formām, ietekmi uz apkārtējo vidi un tautsaimniecību, kā arī meža nozares iespējām klimata pārmaiņu samazināšanā, jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu klimata pārmaiņu izpausmes un samazināšanas pasākumus vietējā pagastā, novadā vai Latvijā un jāsagatavo radošu izpētes darbu, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām par dažādām klimata pārmaiņu izpausmes formām vietējā pagastā, novadā vai Latvijā pēdējo 40 gadu laikā un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).

Vērtēšanas komisijas darbā piedalās sabiedrībā zināmi cilvēki, meža nozares valsts institūciju un sabiedrisko organizāciju, kā arī Zemkopības ministrijas pārstāvji. Komisijas priekšsēdētājs ir rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs.

Konkurss „Mūsu mazais pārgājiens” notiks ceturto reizi, tas aizsākās 2006.gadā, kad Zemkopības ministrija dāvināja Latvijas skolu bibliotēkām un visām Latvijas publiskajām tautas bibliotēkām Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatu „Mežu zemē Latvijā! Aicinām ceļā!” un A/S „Latvijas valsts meži” izdoto karti „Aicinām atpūsties Latvijas valsts mežos”. Savukārt 2008.gadā skolu un publiskajām bibliotēkām tika dāvināts DVD „Mežu zeme Latvija”.

Ar katru gadu skolēnu un skolotāju vidū konkurss kļūst aizvien populārāks. Pirmajā gadā konkursam iesniegti 119 darbi, otrajā – 165, bet trešajā gadā jau 197 darbi. Sākotnēji konkursa „Mūsu mazais pārgājiens” uzdevums bija apzināt Latvijas mežos sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības. 2008.gadā konkursa dalībnieki iepazinās ar koksnes izmantošanas veidiem, pētīja koksnes izmantošanas iespējas, kā arī ieguva plašākas zināšanas par meža nozari un tās nozīmi tautsaimniecībā.

Konkursa nolikums, pieteikuma anketa, uzaicinājums piedalīties konkursā un uzaicinājums skolotājiem piedalīties seminārā "Meža apsaimniekošana klimata pārmaiņu kontekstā" š.g. 19.februārī atrodams Zemkopības ministrijas mājaslapā http://www.zm.gov.lv/?sadala=1779

Pievienošana: 7517512.jpg(78.0 Kb)
 
Forums » Ģimene & Attiecības » Ģimene, Skola, Izglītība » Konkurss - „Mūsu mazais pārgājiens 2010” (Aicina piedalīties konkursā „Mūsu mazais pārgājiens 2010”)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: