Piektdiena, 19.01.2018, 23:30
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » E - Vide, IT&T » Internets, web lapas, hostings, domēni » Kas ir PageRank? (Kas tad īsti ir PageRank?)
Kas ir PageRank?
BecreativeDatums: Otrdiena, 18.08.2009, 12:08 | Ziņojums # 1
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Kas tad īsti ir PageRank?

Saprast, ko nozīmē Google PageRank, ir svarīgi, jo tas ietekmē saita atrašanu Google meklēšanas rezultātos un saprotot PageRank ir iespējams efektīvāk optimizēt savu saitu virzīšanu meklēšanas sistēmā.

Sākotnēji pieņemsim šādu aksiomu: Google PageRank aprēķinā netiks ņemta vērā linku jeb saišu "rases piederība", to "valodas grupa" vai "ārējais izskats", bet pieņemsim, ka visas Interneta mājaslapas ir vienādas (kā mēs ar jums), un tās autoritāti (svarīgumu) noteiks tikai "lapu-donoru" saišu svarīgums.

Iedomājieties, ka esat Skolotājs, kuram jādara savs darbs. Jūsu uzdevums ir:
Kā atrast tos cilvēkus, kuriem jus esat nepieciešami, kuri būs priecīgi izmantot jūsu pakalpojumus?
Priekš tā jūs varat izveidot sev reklāmu (baneri, teksta reklāmas, direct un citi) vai arī iekārtoties kadā kantorī, kurš jums piegādās klientus (freelancer saiti, raksti, ziņas sociālos saitos). Vienīgais, kad klienti paši nāk pie jums ir, ja citi pateiks viņiem par jums, ieteiks, paslavēs utt. Jūs šeit netērējat naudu reklāmai, un tie ir paši efektīvākie klienti, kuriem nepieciešami jūsu pakalpojumi.
Runājot citiem vardiem, mēs esam pienākuši pie PageRank nozīmes, kas atspoguļo jūsu mājaslapas autoritāti pēc linkiem - saitēm ("baumām") no citām lapām. Un ir saprotams, ka jo ir vairāk lapu no kurām saites ved uz jūsu lapu, jo svarīgāka ir jūsu lapa.

Page Rank noteikšana.

PageRank (PR) ir skaitlisks mērs - lapas "autoritātes mērs" Google meklēšanas sistēmā. Tas ir atkarīgs no linku daudzuma no citām lapām, kas ved uz jusu lapu un to linku autoritātes. Citiem vardiem - no mājaslapu skaita un kvalitātes, kuras linki ved uz jūsu lapu. Matematiski izsakoties Google PageRank ir saita autoritātes algoritms, kuru izmanto Google mekletājsistēma. PageRank nav galvenais, bet ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē lapas attēlošanas vietu (lapu) atrastajos rezultātos.

Jaatzīmē, ka Google aprēķinot PageRank neņem vērā visus linkus, bet izfiltrē linkus no saitiem, kas ir speciāli paredzēti linku uzkrāšanai (saitu katalogi un rakstu jeb reklāmrakstu katalogi). Daži linki var ne tikai netikt ņemti vērā, bet arī negatīvi ietekmēt lapas attēlošanu meklēšanas rezultātos (meklēšanas pessimizācija).

Pamata formula, kas apraksta PageRank izskatās šādi:

d - dempfigurējošais koeficients, kas atspoguļo to autoritātes daļu, ko var nodot lapa-donors uz akceptor lapu. Parasti so koeficientu pieņem par 0.85, kas nozīmē, ka lapa-donors var nodot 85% autoritātes (kas sadalīts starp visām akceptorlapām uz kuram ved linki no donorlapas). Citos avotos d tiek atspoguļots kā iespējamība, ka lietotājs pāries uz vienu no akceptoriem, nevis aizvērs "brouzeri", kas principā ir viens un tas pats. Kāds ir šī koeficienta skaitlis patiesībā zin tikai pats Google, pārējie to pieņem kā 0.85 (acīmredzot pētījumu rezultāti).

n - lapu skaits, kuru linki atsaucas uz akceptor lapu (lapas uz kurām nav uzlikts filtrs).

Ti - i-tā lapa, kas atsaucas.
C - ārējo linku skaits donorlapā

Toolbar PageRank attēlojums

Tā kā lapu, kas veido atsauces var būt loti daudz un kopējais lapu skaits Google meklēšanas sistēmā ir milzīgs (vairāki desmiti billioni) un to skaits pastāvīgi aug, tad būtu nepareizi pieņemt PageRank par kādu pastāvīgu lielumu absolūtos skaitļos. Tādēļ tika ieviests TLPR - ToolBar PageRank, kam ir vērtība no 0 līdz 10 (zaļa skala Google toolbars).

Lai izvietotu visas lapas šājā skalā vērtībā no 0 līdz 10 izmanto logoritmisko skalu.
TLPR=Logbase (PR)*a

base = logoritma pamats, kas ir atkarīgs no lapu skaita meklēšanas sistēmā (iespējams arī no citiem faktoriem). Daži to pieņem par 7
a = kaut kāds spokains koeficients, kas atbilst nevienādībai 0<a≤1. Lai atvieglotu aprēķinus var pieņemt optimizētu skaitli 1.

Pēc augstākminētā izriet, ka būtu nepareizi uzskatīt, ka ja TLPR =0, tad arī reālais PageRank =0. Pēc pirmās formulas ir redzams, ka ja pat n = 0, tad minimālais PageRank ko iegūstam ir PRmin=(1-d)=0.15 Šī vērtība atbilst TLPR≈-1.
Pie tadiem negatīviem "tulbārā" PR rādītājiem tiek uzskatīts, ka PR=N/A (jebšu vēl nav noteikts), taču tas tapat rada iespaidu uz autoritāti starp linkiem akceptoriem. Tāpat jaatzīmē, ka TooLbar PR vērtība ir domāta tikai lai attēlotu webmāsteriem Google TooLbar un nekadi neietekmē tā "izmešanu" meklēšanas rezultātos. Uz parādīšanu meklēšanas rezultātos ietekme ir tikai no reālā PR!

Pievienošana: 0244737.jpg(28Kb) · 1833675.gif(2Kb) · 7968755.jpg(36Kb)


Ziņojumu reģidēja Becreative - Otrdiena, 18.08.2009, 23:56
 
BecreativeDatums: Otrdiena, 18.08.2009, 21:29 | Ziņojums # 2
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Secinājumi:

No iepriekš minētās Google PageRank aprēķinu metodes, var viegli aprēķināt no kadiem saitiem jaliek linki un cik vajag linkus, lai sasniegto to vai citu PR. Tāpat var prognozēt PR. Viens no svarīgākajiem secinājumiem - ja mums ir jauns saits kurā ir vairāk nekā 10 000 lapu (skaits atkarīgs no saišu skaita uz citam lapām), tās ir pareizi salinkotas un katra ir salinkota ar galveno lapu, tad galvena lapa saņem lielu autoritāti arī no tām.

...mazliet matemātikas...

PRmin=0.15
PR= 0.15+0.85*20000/10 9ja pieņemam, ka vidēja lapā ir 10 linki)
TL*PR=Log (.15,7)=3,823≈4

Lūk jums lielisks piemērs kā sasniegt augstu PR bez neviena linka no ārpuses!
Tas izskaidro kapēc tādām sistēmām kā Digg.com, Del.icio.us ir samērā augsts PageRank.

Ir ļoti daudzi veidi kā paaugstināt jūsu lapu autoritāti, taču galvenais no tiem ir - kvalitatīvi linki no citiem saitiem. Priekš tā var izmantot saitu katalogus, ievietot linkus sociālajos tīklos, rakstīt rakstus, rakstīt forumā, blogā un citur.

Vai mēdz būt negatīvs Page Rank?
Nē, nevar būt. Reālais minimālais PR ir 0.15, minimālais tulbārais PR ir vienāds ar nulli.

Vai nepieciešams ievietot savā saitā linkus uz citam lapām?
Linkus savā mājas lapā uz citām lapām obligāti jāliek, jo tā jūs ar saviem linkiem ne tikai palielināt akceptorlapu PageRank, bet arī savas lapas PageRank, jo pēc pirmās formulas izriet, ka pie jums atgriežas vēl lielāks autoritāte no milzīgās linku sistēmas.

Kad notiek PageRank atjaunināšana?

tulbārā PageRank atjaunināšana notiek reizi 2-4 mēnešos, taču reala PR statusa atjaunināšana notiek biežāk. Google DMOZ katalogā var apskatīt jūsu saita tekošo TLPR, ja tas ir pievienots DMOZ katalogam.

Vai saites valoda ietekmē PR?
Nekāda ziņā! PR ietekmē tikai linku, kas ved uz jūsu saitu, kvalitāte un skaits.

Vai saita apmeklējums ietekmē PageRank?
Nē, Page Rank skaitli ietekmē tikai saišu skaits un kvalitāte.

Vai no attēliem arī palielinās PageRank?
No attēliem PageRank palielinās tikai tad, ja šie attēli kalpo kā saites no kurām var pāriet uz citu resursu.

Pievienošana: 9278270.gif(95Kb)


Ziņojumu reģidēja Becreative - Otrdiena, 18.08.2009, 23:54
 
MegaForumsDatums: Trešdiena, 19.08.2009, 12:01 | Ziņojums # 3
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline

Pievienošana: 5598105.gif(41Kb) · 9850047.gif(41Kb)
 
Forums » E - Vide, IT&T » Internets, web lapas, hostings, domēni » Kas ir PageRank? (Kas tad īsti ir PageRank?)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: