Piektdiena, 20.09.2019, 22:55
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » E - Vide, IT&T » Internets, web lapas, hostings, domēni » Kas ir Twitter? (Kas ir Twitter?)
Kas ir Twitter?
BecreativeDatums: Svētdiena, 30.08.2009, 21:56 | Ziņojums # 1
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Kas ir Twitter?
Twitteris ir jau kļuvis ļoti populārs Rietumos. Ļoti daudzām, populārām personām (Džordžs Lūkas, Viljams Gibsons un pat ASV prezidents Baraks Obama) ir savi tvitera akounti.

Kas tad ir twiteris - ģeniāls izgudrojums vai veiksmīgi pasniegts laika kavēklis? Mēģināsim tikt skaidrībā kam ir paredzēts tviteris.
Sākotnēji twitter bija domāts kā līdzeklis ar kura palīdzību var ātri paziņot saviem draugiem par to, ar ko jūs dotajā mirklī nodarbojaties. Sākotnēji jaunu ierakstu veikšana notika ar SMS palīdzību (no tā arī radies ierobežojums 140 zīmes - 1 SMS garums + niks), jo uzsvars tika likts uz mobilitāti. Vēlāk ziņu pievienošana caur SMS palika tikai ASV iedzīvotājiem, bet pamatā jaunu ziņu pievienošana notiek tikai caur internetu.
Patiesi milzīgs pieprasījums pēc twitter sākās pēdējā ASV prezidenta vēlēšanu laikā, tad tviters kļuva par īstu politiskās cīņas ieroci un jaunu lietotāju skaits sāka ātri palielināties. Aktivitātes bums bija vēlēšanu dienā - apmeklējums palielinājās par 43%.

Twittter - īpatnējs interneta dienasgrāmatas, sociālā tīkla un pastāvīgu ziņojumu sajaukums. Lai gan tam ir ierobežojums 140 simboli, šis serviss var būt noderīgs. Mūsdienu dzīves ritms diktē savus noteikumus. Jo kompaktāk tiek pasniegta informācija, jo vieglāk ta tiek uztverta! Viena lieta ir ātri lasīt no mobilā telefona ekrāna draugu ziņojumus sociālajā tīklā, bet pavisam cita lieta lasīt īsās ziņas twitter. Bez tam, lai ātri savāktu draugus patusēt pavisam nav lietderīgi rakstīt par to sociālajā tīklā (dod dievs, ka kāds kaut vai rīt apskatīsies), bet rakstīt katram atsevišķi ir apgrūtinoši. Vienkāršāk ir uzrakstīt īsu ziņojumu tviterī un visi saņems paziņojumu. Ja jūs vēlaties ar kaut ko padalīties ar visiem interneta lietotājiem, tad šinī gadījumā nav nekā līdzvērtiga twiterim!

Izvēloties, kam sekot tvitter ir jāņem vērā, ka ir cilvēki, kas burtiski komentē katru savu soli - pamodos, izdzēru kafiju ... Protams, šādas ziņās nav interesanti lasīt, tāpēc pirms izvēlēties, kam sekot, paskatieties kādas ir iepriekšējās ziņas, jo twitter ir ļoti daudz interesantu cilvēku, kuru ziņu lentas jums atklās daudz ko jaunu un noderīgu!

Twitter ziņas ir ka mikrobloggings. Tviteris ir lielisks trenažieris copywriteriem, žurnālistiem un PR speciālistiem. Tas māca strādāt ar vārdiem, atrast precīzas frāzes, tā vietā lai izplūstu gari un plaši.
Twiterī jāmāk rakstīt tā, lai ieinteresētu svešu cilvēku ar pirmo teikumu!


Pirmais secinājums par labu twitter.

Twitter nav vienkārši oriģināls serviss. Tas ir nopietns bizness un sociāla parādība.
Citāts no Daily Telegraph avīzes:
"7 twitter mikroblogi tik ļoti pārspēja CNN ar ziņojumu ātrumu par notikumiem Irānā, ka daudzi eksperti piedēvēja šim saitam galveno operatīvās informācijas avota lomu angļu valodā runājošajā pasaulē."

Citāts no CNNbrk:
"Telekanāls CNN nopirka mikroblogu CNNbrk, kas ir pats populārākais twitter servisā. Summa netiek minēta - agrāk CNNbrk akkounts piederēja James Cox."

Pievienošana: 0148287.jpg(13.8 Kb) · 6940922.png(194.0 Kb)


Ziņojumu reģidēja Becreative - Pirmdiena, 31.08.2009, 00:13
 
BecreativeDatums: Svētdiena, 30.08.2009, 23:48 | Ziņojums # 2
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Otrais secinājums par labu Twitter

Twitter spēj ietekmēt saita apmeklējamību. Twitter servisa lietotāji atšķiras ar paaugstinātu ziņkārību - viņi ar interesi klikšķina uz linkiem un pierakstās jaunos blogos. Twiterotāju psiholoģija ir tāda - viņš ir ziņkārīgs, bet pieradis pie maza formāta, tapēc ir svarīgi ātri ieinteresēt un tikpat ātri pāriet pie lietas būtības.

Ieteikumi, ja vēlaties izmantot Twitter kā interneta mārketinga instrumentu:


  • nesniedziet linkus uz visu pēc kārtas;
  • piedāvājiet tikai pašu svarīgāko un interesantāko, piemēram, ziņu par jaunu pakalpojumu vai unikālu preci;
  • nereklamējiet tikai sevi, bet dalieties ar interesantu saturu;
  • nedodiet linku uz saita galveno lapu, bet tikai uz konkrētu rakstu;
  • dalieties arī ar linkiem uz citiem saitiem, nedrīkst rakstīt tikai par sevi;
  • periodiski, aizmirstot par mārketingu, neievietojiet linkus, bet rakstiet vienkārši no sirds un dvēseles!

CTR (click-through-rate) līmenis (attiecība starp reklāmas parādīšanas skaitu un klikšķiem uz tās) - ir viens no galvenajiem veidiem kā novērtēt reklāmas efektivitāti un izmaksas.
Ar twitter ir vienkāršāk - neviens neprasa naudu par linku izvietošanu, tāpēc reklāma ar šī servisa palīdzību ir bezmaksas. CTR līmenis ir atkarīgs no mikrobloga tēmas.
Salīdzinājuma pēc -
rādījumu skaita un klikšķiem uz reklāmas vidējais CTR baneru reklāmai ir mazāks par 1% un ar katru gadu samazinās;
konteksta reklāma 1-4%, atkarībā no tematikas un pieredzes darbā ar kontekstu;
twitter links - 3%.
Šos rādītājus ir apkopojis amerikāņu webmārketinga speciālists Daren Barefoot.

Trešais secinājums par labu Tviterim

CTR līmeņa pazemināšanās ar sekotāju skaita palielināšanos nerada nekādus zaudējumus. Reklāmā CTR kritums nozīmē, ka jūs maksājat vairāk, bet saņemat mazāk. Twitterī jūs nemaksājat neko, bet turpinat saņemt klikšķus!
Nav svarīgi, cik precīzi ir aprēķināti CTR procenti, bet galvenais ir tendence - twitter dod mazāku CTR e-mail mārketings (nejaukt ar spamu!), taču nodrošina vairāk klikšķus nekā baneru pat kontekstuālā reklāma. Katram šie rādītāji būs atšķirīgi - tas ir atkarīgs no rakstu biežuma, jūsu saita tematikas un kvalitātes, kā arī sekotāju interesēm.

Ziņojumu reģidēja Becreative - Svētdiena, 30.08.2009, 23:35
 
MegaForumsDatums: Otrdiena, 22.12.2009, 01:16 | Ziņojums # 3
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Gan jau ka ikviens no jums kaut reizi kādreiz būs dzirdējis tādu vārdiņu kā Twitter vai Tviteris. Ja sākumā internetā cilvēki apmainījās ar e-pastiem, tad pievērsās čatiem, tad pārgāja uz komunikāciju draugiem.lv, feacebook un tamlīdzīgos portālos, tad šā brīža interneta komunikācijas tendence ir Tviteris.

Ja tulkojam Twitter vārdu tieši no angļu valodas, tad tā ir čivināšana vai tērzēšana. Bet tīri labskanības un atbilstības dēļ mums patiktos arī variants vīterot. Tviters un vīterošana. Jauki vai ne?! Bet labi, ko nu te par valodniecības tēmu.

Skaidrojumam izmantojam lielisku animāciju no kompānija Common Craft, kas šādā veidā, īsi un interesanti, izskatās ir spējīgi izskaidrot jebko.

 
bushDatums: Otrdiena, 10.07.2018, 15:29 | Ziņojums # 4
Ierindnieks
Grupa: Lietotājs
Ziņojumi: 8
Apbalvojumi: 0
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Ar mārketingu internetā jums var palīdzēt eksperti no https://semseo.lv/ , varu ieteikt pēc pieredzes.
 
Forums » E - Vide, IT&T » Internets, web lapas, hostings, domēni » Kas ir Twitter? (Kas ir Twitter?)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: