Piektdiena, 19.01.2018, 23:35
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Valdība atcels preču pavadzīmes! (atcels preču pavadzīmes)
Valdība atcels preču pavadzīmes!
MegaForumsDatums: Otrdiena, 06.10.2009, 23:41 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Valdība atbalstīja priekšlikumu atcelt pavadzīmju lietošanu ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) piešķirtiem numuriem.

FM priekšlikums paredz no 2010.gada 1.janvāra atcelt pavadzīmju noformēšanu, to vietā preču piegādes un izsniegšanas darījumos uzskaites, izcelsmes un piederības apliecināšanai noformējot attaisnojuma dokumentu, ievērojot grāmatvedības un pievienotās vērtības nodokli reglamentējošo normatīvo aktu prasības.


Attaisnojuma dokumentu reģistrēšanas kārtību paredzēts noteikt Ministru kabineta noteikumos. Savukārt, pārvietojot preces, nodokļu maksātājiem jāievēro speciālajos normatīvajos aktos noteiktās prasības katram transportēšanas veidam atbilstošu attaisnojuma dokumentu noformēšanā.

Pēc FM domām, nodokļu maksātājiem pavadzīmju numuru saņemšana, pavadzīmju numurēšana ar VID piešķirtiem numuriem un pārskatu iesniegšana par šo numuru izlietojumu rada papildu administratīvo slogu.

Tāpat VID datubāzes, kas automātiski ģenerē pavadzīmju numurus, uzturēšana, numuru izsniegšanas process, pārskatu saņemšanas, ievadīšanas VID Nodokļu informācijas sistēmā un apstrādes process, kā arī attiecīgās Nodokļu informācijas sistēmas un Elektroniskās deklarēšanas sistēmas uzturēšana rada izmaksas, kas varētu tikt ietaupītas, atceļot pavadzīmju lietošanu.

Tiks zdarīti grozījumumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" un ieviesta jauna kontrole par iekšzemē piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem, kas VID nodrošinās pievienotās vērtības nodokļa administrēšanai nepieciešamos datus, un nosakot kārtību, kas darbojas faktiski visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, saskaņā ar kuru pats nodokļa maksātājs piešķir saviem izrakstītajiem nodokļa rēķiniem secīgu, unikālu numuru.

Kā norāda FM, pozitīvie aspekti pavadzīmju atcelšanā būtu:


  • mazināsies administratīvais slogs nodokļu maksātājiem,
  • tiks ietaupīti nodokļu administrācijas resursi.

Savukārt kā negatīvie aspekti pavadzīmju atcelšanā:

  • nodokļu maksātājiem to grāmatvedības organizācijas dokumentos vajadzēs noteikt citu grāmatvedības attaisnojuma dokumentu, preču transporta dokumentu un pievienotās vērtības nodokļa rēķina noformēšanas kārtību, kas var radīt biežāku nejaušu kļūdīšanās iespēju.
  • Tāpat nodokļu maksātājiem var rasties izmaksas to lietoto grāmatvedības datorprogrammu izmaiņām.
  • VID pievienotās vērtības nodokļa atmaksu administrēšanai būs jāizdara izmaiņas apliekamo personu datu salīdzināšanas sistēmā, kas radīs papildu izmaksas.
Pievienošana: 1561445.jpg(10Kb)
 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Valdība atcels preču pavadzīmes! (atcels preču pavadzīmes)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: