Piektdiena, 19.01.2018, 23:42
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Auto nodoklis - īss kopsavilkums no dažādiem avotiem (Auto nodoklis - īss kopsavilkums no dažādiem avotiem)
Auto nodoklis - īss kopsavilkums no dažādiem avotiem
BecreativeDatums: Otrdiena, 03.11.2009, 20:52 | Ziņojums # 1
Pulkvedis
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 150
Apbalvojumi: 2
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Braukšana ar darba auto - ienākumi, kurus apliks ar nodokli
«Apollo», redakcija@apollo.lv
Ceturtdiena, 29. oktobris (2009) 17:40

Ar nodokli paredzēts aplikt darbinieka gūto labumu no darba devējam piederošas automašīnas izmantošanas privātām vajadzībām gan darba laikā, gan ārpus tā, portālam «Apollo» pavēstīja Finanšu ministrijā.

Šim mērķim paredzēts 150 latus mēnesī kā nosacītu summu pieskaitīt darba attiecībās gūtajam ienākumam. «Šos 150 latus darbinieks nesaņems «uz rokas». Tie būs virtuāli,» sacīja Krampe.

Tādējādi nodokļu summa, kas papildus tiks atskaitīta no darbinieka apliekamā ienākuma, būs 44,90 lati (IIN (23%) – 31,40 latu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu darba ņēmēja daļa (9%) - 13,50 lati). Vēl 36,14 lati valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā būs jānomaksā darba devējam.

Ja darba auto personīgajām vajadzībām izmantos vairāki darbinieki, darba devējs varēs ar nodokli apliekamo vērtību, 150 latus, proporcionāli sadalīt starp darbiniekiem atbilstoši automašīnas izmantošanas intensitātei. Papildu ieņēmumi valsts budžetā no šādas normas ieviešanas prognozēti 38,4 miljoni latu apmērā (15,7 miljoni latu no IIN un 22,7 miljoni latu no VSAOI).

Šobrīd valdībā apstiprinātie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz ar nodokli aplikt gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām, neparedz atšķirīgus šīs normas piemērošanas nosacījumus privātuzņēmumos un valsts sektorā.

Patlaban Finanšu ministrija padziļināti pēta šādas normas piemērošanu ārvalstīs (īpaši Igaunijā) un pēc darba pabeigšanas izvērtēs nepieciešamību sagatavot priekšlikumus kādu atvieglojumu paredzēšanai un diskutēt par tiem valdībā. Tāpat, ja tiks pieļauts, ka atsevišķos gadījumos nodokļi nebūs jāmaksā, tiks izstrādāta detalizēta un stingra kārtība par to, kādi pierādījumi atvieglojumu saņemšanai būs jāsniedz Valsts Ieņēmumu dienestā.

Pievienots (03.11.2009, 20:30)
---------------------------------------------
Deputāti par jauno auto nodokli
«Apollo», redakcija@apollo.lv
Piektdiena, 30. oktobris (2009) 12:09

Finanšu ministrija ceturtdien nosaukusi jaunu summu, kādu plānots iekasēt kā nodokļa maksājumu par darba auto izmantošanu privātām vajadzībām. Proti, darba devējam tas izmaksās 81 latu, bet darbiniekam, kurš lieto šo automašīnu, — gandrīz 45 latus mēnesī.

Īstas skaidrības par jauno nodokli joprojām nav ne uzņēmējiem, ne Saeimas deputātiem, kuri arī lauza galvu par to, kā šo valdības ieceri īstenot dzīvē.

Skatieties vairāk LTV sižetā!

Repše: jauno auto nodokli maksās gan uzņēmums, gan lietotājs.

«Apollo», redakcija@apollo.lv
Ceturtdiena, 29. oktobris (2009) 20:23

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) norāda, ka ceturtdien medijos publicētas dažādas interpretācijas par jauno automašīnu nodokli. Viņš skaidro: jauno nodokli nāksies maksāt gan uzņēmējam, kam automašīna pieder, gan tā lietotājam.

«Tas ir pavisam vienkārši – ja automašīnu darbinieks uzņēmumā vai valsts iestādē gribēs izmantot ārpus darba laika, tad tiks uzskatīts, ka viņš saņem papildu labumu 150 latu apmērā. Daļu nodokļos no šiem 150 latiem maksās auto lietotājs, daļu – uzņēmējs,» stāsta Repše.

No 150 latiem darbinieks nodoklī samaksās 44,9 latus, bet 36,14 latus uzņēmējs.

Tas, kā tiks kontrolēts, kad un kā tiek izmantots darba auto, Repše neizskaidro, vien norāda – «noteikumi tiks izstrādāti.»

«Igaunijā šāda sistēma ir un ienes pietiekami lielu naudu budžetā,» – tā finanšu ministrs.

Pievienots (03.11.2009, 20:34)
---------------------------------------------
Par darba auto izmantošanu — papildu nodokļi un mazāka alga

«Apollo», redakcija@apollo.lv
Pirmdiena, 2. novembris (2009) 00:13

Ieviešot likuma «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» paredzētās jaunās normas par uzņēmuma automašīnas izmantošanu darbinieka privātām vajadzībām, valdība, iespējams, nav ņēmusi vērā, kādu ietekmi tas var atstāt uz izmaksām darbiniekiem, darba devējiem, kā arī valsts budžetam.

Komentējot to, uzņēmuma «Lattelecom BPO» nodokļu eksperte Elīna Meiere norāda uz vairākām nepilnībām, kādas ierēdņi, sagatavojot šādas nodokļu izmaiņas, nav izvērtējuši.

Paredzams, ka darbiniekam, kas izmantos uzņēmuma automašīnu, atalgojumam tiks mākslīgi pievienoti 150 lati, tikai ar mērķi, lai par to piemērotu algas nodokli. Darbinieks reāli šo naudu nesaņems, bet nodokļus par to maksās. Valstij par to nodokļos kopā jāsamaksā 81 lats — daļa no šīs summas būs jāmaksā auto lietotājam, daļa uzņēmumam. Darbiniekam samaksājot nodokļus, reāli saņemamā alga samazināsies par 45 latiem, bet uzņēmumam vēl papildus par to nodokļos būs jāmaksā 36,14 latus.

Šādi papildu izdevumi tiek radīti, neizvērtējot, cik daudz un bieži darba auto tiks izmantots privātām vajadzībām.

Ja no nākamā gada ievieš šādu nodokli, tad uzņēmumam būtiski pieaug administrācijas, uzskaites un kontroles izmaksas. Tas pats attiecināms uz Valsts ieņēmumu dienestu, kuram laikā, kad ievērojami samazināts darbinieku skaits, būs jāveic papildu funkcijas, kuras nevarēs veikt bez noteikta cilvēku resursa un kontroles mehānisma.

Jauns nodoklis, protams, var nest papildu ienākumus valsts budžetā, taču vai tiek ņemts vērā, ka papildu izmaksas var rasties arī valsts sociālajam budžetam. Piemērs: ja par darbinieku valsts saņem vēl papildu sociālās iemaksas par izmantoto automašīnu, tad, zaudējot darbu, aizejot dekrēta atvaļinājumā vai valsts apmaksāta darba nespējas laikā, iepriekš iekasētos nodokļus valstij būs vairāk no sociālā budžetā jāizmaksā pabalstos.

Vēl būtiskāku ietekmi tas var radīt uz saņemamo atalgojuma apmēru darbiniekam, ja valdība ieviesīs iepriekš apspriestās izmaiņas par progresīvo iedzīvotāju ienākumu nodokli, sākot no 300 latiem.

Patlaban darbinieks no 300 latu algas, samaksājot visus nodokļus, saņem aptuveni 218 latu.

Ieviešot progresīvo ienākuma nodokli un 300 latu algai pievienojot papildu virtuālos 150 latus par automašīnas izmantošanu, vēl vairāk pasliktinās darbinieka situācija — var tikt mainīts par atalgojumu piemērojamais nodoklis no 23% uz 25%, līdz ar to par automašīnas izmantošanu privātām vajadzībām darbinieks reāli saņems tikai 157,12 latus.

Tādējādi darbinieks vēl papildus valstij samaksās kopā aptuveni 53 latu nodokli, lai arī reālais algas apmērs nebūs mainījies.

Bruto alga Soc.n.9% Ie.ie.n Neto alga
Ls 300 23% Ls 27 Ls 62,79 210,21
Ls 300 +150 25% Ls 40,50 Ls 102,38 157,12 53,09

Pievienots (03.11.2009, 20:38)
---------------------------------------------
Neizpratnē, kā pārbaudīt, vai auto lieto tikai darbā

«Apollo», redakcija@apollo.lv
Pirmdiena, 2. novembris (2009) 13:55

Pašreiz nav skaidrības, kā līdz ar jauno normu par uzņēmuma automašīnas izmantošanu darbinieka privātām vajadzībām ieviešanu Valsts ieņēmumu dienests plāno pārbaudīt, vai darbinieks automašīnu tiešām izmanto tikai darba vajadzībām.

To pirmdien Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja Nodokļu konsultantu asociācijas prezidents Ainis Dābols.

Par darba auto izmantošanu — papildu nodokļi un mazāka alga.

Pēc Dābola domām, pašlaik tiešām nav skaidrības, kādas metodes tiks izmantotas, lai regulētu nodokļu iekasēšanu šajā jomā.

«Katram uzņēmumam jāveic savu saimnieciskās darbības vienību uzskaite (..) Taču [šajā lietā] ir daudz neskaidrību. Kamēr tās netiks atrisinātas, būs lielas problēmas,» norādīja Dābols.

Savukārt Finanšu ministrijas Nodokļu departamenta direktore Daina Robežniece raidījumā sacīja, ka šis nodoklis noteikti jāievieš, jo arī viņa pati regulāri zem savas mājas logiem pamanot, ka aptuveni divas trešdaļas stāvvietā novietoto automašīnu ir trafarētas vai tās rotā kāda uzņēmuma logo. Robežniece norāda: viņa skaidri zina, ka tajā rajonā neatrodas neviens no tiem uzņēmumiem. «Arī naktīs cilvēki lieto uzņēmuma auto kā savu,» secina Robežniece.

«Apollo» jau vēstīja: paredzams, ka darbiniekam, kas izmantos uzņēmuma automašīnu, atalgojumam tiks mākslīgi pievienoti 150 lati — tikai ar mērķi, lai par to piemērotu algas nodokli.

Darbinieks reāli šo naudu nesaņems, bet nodokļus par to maksās. Valstij par to nodokļos kopā jāsamaksā 81 lats — daļa no šīs summas būs jāmaksā auto lietotājam, daļa uzņēmumam. Darbiniekam samaksājot nodokļus, reāli saņemamā alga samazināsies par 45 latiem, bet uzņēmumam vēl papildus par to nodokļos būs jāmaksā 36,14 lati.

Pievienots (03.11.2009, 20:39)
---------------------------------------------
Auto nodoklis jāiekasē no uzņēmējiem, kam minimālā alga un «landroveri»

«Apollo», redakcija@apollo.lv
Otrdiena, 3. novembris (2009) 08:27

Runājot par jauno automašīnu nodokli, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle met akmeni Finanšu ministrijas dārziņā, sakot, ka tā «tērē laiku uz izrādīšanos, bet ne reālām lietām».

Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» Egle norādīja: lai kontrolētu savu darbinieku auto izmantošanu, daudziem uzņēmējiem būs jāmaina jau sakārtota sistēma. «Latvijas uzņēmējiem ir ap 40 000 automašīnu. Par tām būs jāmaksā vēl nodoklis,» — tā Egle.

Lai palielinātu nodokļu ieņēmumus, izeja ir daudz vienkāršāka, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. «Jāskatās uz tiem darba devējiem, kuriem ir minimālā alga un «landroveri». Nevajag terorizēt zemniekus, iedzīvotājus uz autoceļiem.»

Viņa arī uzsvēra, ka, ieviešot šādu nodokli, nav padomāts par to, kā samazinājusies cilvēku pirktspēja. «Tiek tērēts laiks uz izrādīšanos, bet ne reālām lietām,» saka Egle.

Pievienots (03.11.2009, 20:43)
---------------------------------------------
FM: nodoklis par dienesta auto izmantošanu ir sociāli taisnīgs

Diena.lv
Piektdiena, 30. oktobris (2009) 17:38

Sabiedrība
Ziņas
Watermark image
Vērtēt attēlu:
1 balle 2 balles 3 balles 4 balles 5 balles
Vērtējums: 0 Balsu skaits:0 x

Autors: Diena

FM: nodoklis par dienesta auto izmantošanu ir sociāli taisnīgs
Diena.lv
Piektdiena, 30. oktobris (2009) 17:38
AA
Komentāri: 85 Vērtējums: -1 balss -19 +1 balss +19
Ziņot facebook.com Tweet this! draugiem.lv Ziņot redakcijai Drukāt Sūtīt draugam Komentēt

Iespējai darba automašīnu lietot arī personīgām vajadzībām ir ne tikai morāla, bet arī materiāla vērtība, tādēļ no šī papildus gūtā labuma ir jāmaksā arī nodoklis, ir pārliecināta Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu politikas departamenta vadītāja Daina Robežniece.

Jau ziņojām, ka ar nākamo gadu tiem darba ņēmējiem, kuriem ir iespēja uz uzņēmumu reģistrēto transportlīdzekli lietot privātiem nolūkiem, apliekamām ienākumam pieskaitīs klāt 150 latus, no kuriem 44,90 latus nodokļos tiks samaksāts 81 lats. Darbinieka alga (ja viņš šo auto lieto viens) līdz ar to saruks par 36 latiem. Taču tas, ka pieaugs samaksāto sociālo apdrošināšanas iemaksu apjoms, nozīmē, ka bezdarba vai bērna piedzimšanas gadījumā lielāks būs arī sociālā pabalsta apmērs, apstiprina FM.

Pagaidām gan nav skaidrs, kā tieši tiks kontrolēts, vai uzņēmumam piederošs auto tiek vai netiek izmantots personīgām vajadzībām. D.Robežniece pauda, ka tas ir nodokļu maksātāju godaprāta jautājums, taču patlaban tiek gatavoti Ministru kabineta noteikumi, kuri paredzēs kritērijus, kā to noteikt. «Manā guļamrajonā apmēram divas trešdaļas auto, kas stāv pie mājām, ir trafarētas, taču nekādas ražotnes tur nav. Es domāju, ka vienā vakarā man vienkārši vajadzēs paņemt lukturīti, pierakstīt numurus un paziņot, kuras mašīnas tur ir stāvējušas,» ironiski teica FM pārstāve.

"Būs inteliģenti jāuzraksta Ministru kabineta noteikumi, kad cilvēks brauc darba vajadzībās un kad personiskās. Izstrādāsim noteikumus, Igaunijā tas ir atrisināts," iepriekš sacīja finanšu ministrs Einars Repše. Viņš arī sacīja, ka šis nodoklis attieksies arī uz viņu, jo viņš braukā uz darbu ar dienesta auto.

Nav īsti skaidrs, kā nodoklis par dienesta automašīnu izmantošanu privātām vajadzībām tiks administrēts, liecina portāla Diena.lv aptauja.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle

Šobrīd mēs konceptuāli atbalstām, bet jautājums, kā tas viss tiks administrēts. Esam iedevuši mazo pirkstiņu, bet bažījamies, ka paņems visu roku. Cik mums zināms, arī Igaunijā ir grūtības ar šī nodokļa iekasēšanu.

Dienesta auto ir ievērojama motivācijas sastāvdaļa, un, ja turpmāk jāsedz no savas kabatas, būs spiediens uz atalgojumu. Tāpat vēlamies norādīt, ka ievērojami pazemināsies cilvēku pirktspēja. Nevaram tikai paļauties uz ārējo tirgu attīstību, jādomā arī par iekšējās pirktspējas paaugstināšanu.

Ja automašīna tiek izmantota privātām vajadzībām, tā ir normāla starptautiska prakse, ka tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, bet jautājums, kā to administrēt. Cilvēki Latvijā ir radoši, tāpat var rasties dažādas interpretācijas no valsts puses. Parasti ir automašīnas pieņemšanas nodošanas akts, otrs dokuments ir darba līgums, kur tiek noteikti darbiniekiem dotie labumi. Vai būtu pareizi prasīt personāla vadītājiem, kuru mazos uzņēmumos pat nav, skriet uz valsts iestādēm un rādīt šos aktus, vai arī policistiem brīvdienās ķert, kurš izmanto dienesta auto privātām vajadzībām…

Starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters

Es būšu likuma paklausīgs pilsonis un nodokli maksāšu, bet sabiedriskajā transportā nepārsēdīšos. Labs ir jautājums, kas tiek uzskatīts par darbu, jo bieži vien darba diena ievelkas vairāk nekā 12 stundu garumā. Taču domāju, ka kontrolēt to būs ļoti sarežģīti, jo bieži viens dienesta auto ir vairākiem darbiniekiem, kā izmērīt to, vai lieto vai nelieto piešķirto dienesta auto? Acīmredzot speciālisti Finanšu ministrijā to izvērtēs.

Taču es ļoti daudz izmantoju savu mašīnu, jo man patīk braukt pašam.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis

Ir jāsagaida MK noteikumi par kārtību, kādā iestāžu un uzņēmumu automašīnu lietošana personīgajām vajadzībām tiks aplikta ar nodokli. Ja MK noteikumi automašīnu lietošanu personīgajām vajadzībām precīzi nošķirs no lietošanas darba vajadzībām, tad visi varēs būt droši par to, ka ar nodokli netiks apliktas tās darba automašīnas, kuras netiek izmantotas personīgām vajadzībām.

(papildināta ar FM viedokli - pirmajām rindkopām)

Pievienots (03.11.2009, 20:44)
---------------------------------------------
Tiem, kuri gribēs dienesta auto, nāksies maksāt nodokli

Trešdiena, 28.oktobris (2009), plkst.13:00 | Ziņu aģentūra LETA

No nākamā gada personām, kuras izmanto darba devēja dotos labumus - dienesta automašīnas -, par šo privilēģiju būs jāmaksā iedzīvotāju ienākumu nodoklis 38 latu apmērā, kas tiks atvilkts no algas.

To šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās komisijas deputātus informēja Finanšu ministrijas Nodokļu politikas departamenta direktore Daina Robežniece.

Līdzīga kārtība ir noteikta Igaunijā un arī vairākās Skandināvijas valstīs, jo dienesta automašīna ir privilēģija, norādīja Robežniece.

Robežniece piebilda, ka šāds nodoklis varētu būt jāmaksā arī Saeimas deputātiem.

Pievienots (03.11.2009, 20:50)
---------------------------------------------
Nodoklis par dienesta auto izmantošanu gadā varētu būt Ls 1000

LETA
29. oktobris (2009) 16:50

Kopējais nodokļa maksājums par darba devējam piederoša automobiļa izmantošanu privātām vajadzībām mēnesī tiek plānots 81 lats, tādējādi papildu nodokļu slogs gada laikā sasniegs gandrīz 1000 latu par vienu automašīnu.

Šobrīd valdībā apstiprinātie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz ar nodokli aplikt gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām, neparedz atšķirīgus šīs normas piemērošanas nosacījumus privātuzņēmumos un valsts sektorā.

Patlaban Finanšu ministrija padziļināti pētot šādas normas piemērošanu ārvalstīs, īpaši Igaunijā, un pēc darba pabeigšanas izvērtēs nepieciešamību sagatavot priekšlikumus iespējamu atvieglojumu paredzēšanai un diskutēt par tiem valdībā.

Tāpēc konkrēti nodokļa iekasēšanas mehānismi pagaidām vēl nav zināmi. Noprotams, ka jaunā kārtība tiks attiecināta uz pilnīgi visiem un no nodokļa nemaksāšanas tiks atbrīvoti tie, kas pēc konkrētiem kritērijiem spēs pierādīt, ka auto netiek izmantots privātām vajadzībām. Vieni no vērtējamiem rādītājiem, iespējams, varētu būt grāmatvedības dati, kuros uzrādās automašīnas nobraukums, degvielas patēriņš utt.

Ja tiks pieļauts, ka atsevišķos gadījumos nodokļi nebūs jāmaksā, tiks izstrādāta detalizēta un stingra kārtība par to, kādi pierādījumi atvieglojumu saņemšanai būs jāiesniedz Valsts Ieņēmumu dienestā, norāda ministrija.

Papildu ieņēmumi valsts budžetā no šādas normas ieviešanas prognozēti 38,4 miljonu latu apmērā - 15,7 miljoni latu no IIN un 22,7 miljoni latu no VSAOI.

Jau ziņots, ka valdība šonedēļ akceptēja grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz būtiskas izmaiņas un papildu nodokļa piemērošanu gūtajiem ienākumiem.

Likuma grozījumi ir viens no būtiskākajiem valdības soļiem nepieciešamo papildus ieņēmumu nodrošināšanai nākamā gada valsts budžetā, un par tiem vēl būs jālemj Saeimā.

Pievienots (03.11.2009, 20:52)
---------------------------------------------
LDDK: darba devēja auto nodoklis negatīvi ietekmēs iekšējo patēriņu

LETA
30. oktobris 2009 20:39

Darba devēja auto izmantošanas personīgām vajadzībām aplikšana ar nodokli samazinās darbinieku ieņēmumus un negatīvi ietekmēs iekšējo patēriņu valstīs, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle.

Kā biznesa informācijas portālam "Nozare.lv" uzsvēra LDDK komunikāciju eksperte Agnese Alksne, LDDK ir gatavi priekšlikumu atbalstīt ar nosacījumu, ja atbildīgās institūcijas sniegs detalizētu un skaidru nodokļu piemērošanas kārtību, definīciju par to, kas ir vieglā pasažieru automobiļa izmantošana personīgajām vajadzībām, kā arī ja sociālajiem partneriem un sabiedrībai kopumā tiks skaidroti principi un citi būtiski jautājumi par šo nodokļa iniciatīvu.

Darba devējiem būs neiespējami rast risinājumus šī nodokļa kompensācijai atalgojumā, jo automašīnas izmantošana līdz šim ir bijusi daļa no motivācijas sistēmas, kā arī netieši ietekmējusi konkurētspēju, pauž Egle.

Tāpat LDDK gaida plašākus skaidrojumus par darba devēja piederošā vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgām vajadzībām aplikšanu ar nodokli un norāda, ka Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē valdība esot solījusi turpināt sarunas ar iesaistītajām pusēm pie likumprojekta tālākas izstrādes.

"Šī nodokļa iniciatīva ir kompromiss, kaut arī darba devēji gaidīja lielākus izdevuma samazinājumus valsts pārvaldē uz strukturālo reformu rēķina," pauž Egle.

LDDK akcentē, ka šī nodokļa administrēšana nedrīkst pārsniegt tā fiskālo ieguvumu.

Ņemot vērā, ka piedāvāto nodokļu izmaiņu budžeta ieņēmumu prognozes ir optimistiskas, ir jāturpina samazināt izdevumi, veicot reālas strukturālās reformas, uzsver LDDK.

Kopējais nodokļa maksājums par darba devējam piederoša automobiļa izmantošanu privātām vajadzībām mēnesī tiek plānots 81 lats, tādējādi papildu nodokļu slogs gada laikā sasniegs gandrīz 1000 latu par vienu automašīnu.

Kā informēja Finanšu ministrijas Preses nodaļas vadītāja Diāna Krampe, grozījumi likumā par Iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) paredz aplikt darbinieka gūto labumu no darba devējam piederošas automašīnas izmantošanas privātām vajadzībām gan darba laikā, gan ārpus tā. Šim mērķim paredzēts nosacītu vērtību - 150 latus mēnesī - nodokļu aprēķina nolūkos pieskaitīt darba attiecībās gūtajam ienākumam.

Tādējādi nodokļu summa, kas papildus tiks atskaitīta no darbinieka apliekamā ienākuma, būs 44,90 lati, ko veidos IIN 23% likme 31,40 lati un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu darba ņēmēja daļas 9% likme jeb 13,50 lati.

Vēl 36,14 lati valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā būs jānomaksā darba devējam.

Tādējādi kopējais nodokļa maksājums mēnesī būs 81,04 lati.

Pievienots (03.11.2009, 20:52)
---------------------------------------------

Par darba devēja auto mēnesī tomēr būs jāmaksā 81 lats

Paredzēts, ka par darba devēja automašīnas izmantošanu privātām vajadzībām gan darba laikā, gan ārpus tā darbiniekam nodokļos mēnesī būs jāmaksā 81,04 lati, portālu "Delfi" informēja Finanšu ministrijā.

Finanšu ministrija skaidro, ka nodokļa aprēķināšanai ieviesīs nosacītu vērtību - 150 lati mēnesī -, kuru pieskaitīs darba attiecībās gūtajam ienākumam. Tādējādi nodokļu summa, kas papildus būs jānomaksā no darbinieka algas būs 44,90 lati.

Šī summa veidosies no iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes 23% apmērā jeb 31,40 latiem un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas darba ņēmēja daļas 9% apmērā jeb 13,5 latiem.

Vēl 36,14 lati valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā būs jānomaksā darba devējam. Ja darba auto personīgajām vajadzībām izmantos vairāki darbinieki, darba devējs varēs ar nodokli apliekamo vērtību, 150 latus, proporcionāli sadalīt starp darbiniekiem atbilstoši automašīnas izmantošanas intensitātei.

Ministrija lēš, ka gadā papildus ieņēmumi valsts budžetā no šādas normas ieviešanas būs 38,4 miljoni latu. Tie veidosies, iekasējot 15,7 miljonus latu no IIN un 22,7 miljonus latu no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Kopumā darbiniekam par auto izmantošanu gadā varētu būt jāmaksā 972,48 lati.

Par šādu summu pašlaik Latvijā var nopirkt labākā vai sliktākā stāvoklī esošas, taču ejošas aptuveni 1992. - 1997. izlaiduma gada automašīnas.

Šobrīd valdībā apstiprinātie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas paredz ar nodokli aplikt gūto labumu no darba devējam piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām, neparedz atšķirīgus šīs normas piemērošanas nosacījumus privātuzņēmumos un valsts sektorā.

Finanšu ministrija piebilst, ka padziļināti pēta šādas normas piemērošanu ārvalstīs un pēc darba pabeigšanas izvērtēs nepieciešamību sagatavot priekšlikumus kādu atvieglojumu paredzēšanai un diskutēt par tiem valdībā. Tāpat, ja tiks pieļauts, ka atsevišķos gadījumos nodokļi nebūs jāmaksā, tiks izstrādāta detalizēta un stingra kārtība par to, kādi pierādījumi atvieglojumu saņemšanai būs jāsniedz Valsts Ieņēmumu dienestā.
www.DELFI.lv

 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Auto nodoklis - īss kopsavilkums no dažādiem avotiem (Auto nodoklis - īss kopsavilkums no dažādiem avotiem)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: