Sestdiena, 18.11.2017, 19:27
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Nodoklis par darba auto izmantošanu atkarīgs no dzinēja
Nodoklis par darba auto izmantošanu atkarīgs no dzinēja
MegaForumsDatums: Otrdiena, 15.12.2009, 23:59 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Nodokļa likme par labumu, izmantojot darba devēja automobili personīgajām vajadzībām, būs atkarīga no automašīnas dzinēja tilpuma

Nodokļa likme par labumu, izmantojot darba devēja automobili personīgajām vajadzībām, būs atkarīga no automašīnas dzinēja tilpuma, paredz noteikumu projekts par kārtību, kādā ar iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) apliek labumu no darba devējiem piederošas automašīnas izmantošanas.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti šodien projektu apsprieda kopā ar tā izstrādātāju - Finanšu ministriju. Ministrijas pārstāve Astra Kaļāne deputātiem skaidroja, ka maksimālais labums no automobiļu izmantošanas personīgajām vajadzībām ir 70 latu mēnesī automobiļiem ar dzinēja darba tilpumu līdz 2500 kubikcentimetriem, 100 lati mēnesī automobiļiem ar dzinēja darba tilpumu no 2501 līdz 3500 kubikcentimetriem, bet 150 lati pārējiem automobiļiem.

Komisija šodien rosināja vēl izstrādāt atsevišķu likmi automobiļiem, kuri ir vecāki par desmit gadiem.

Par maršruta kontroles sistēmu varēs uzskatīt arī globālās pozicionēšanas sistēmu GPS, tādējādi nosakot automobiļa koordinātes reālā laikā un vietā.

Kaļāne uzsvēra, ka spēkā paliek arī jau esošā kārtība, ka tiek rūpīgi aizpildītas pavadzīmes.

Kaļāne pieļāva iespēju, ka, stājoties spēkā minētajai kārtībai, Valsts ieņēmumu dienests varētu veikt arī ārkārtas pārbaudes par to, kā norma tiek īstenota. No minētā nodokļa plānots iekasēt 38 miljonus latu.

Noteikumos noteikts, ka par labuma guvēju par automašīnas ar šoferi izmantošanu personiskajām vajadzībām uzskata peronu, kura izmanto automobili ar šoferi.

Noteikumi neattieksies uz operatīvajam transportlīdzekļiem un taksometriem, arī uz Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidenta automobiļiem, kā arī mašīnām, kas pavada minētās personas.

Jau ziņots, ka Saeima, pieņemot nākamā gada valsts budžeta paketi, pieņēma grozījumus likumā par IIN, kas paredz piemērot nodokli labumam, kas gūts no darba devēja automašīnas, izmantojot to personiskām vajadzībām.

Nodoklis par dienesta auto izmantošanu - tautas viedoklis un interesanti fakti... bash

 
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 17.12.2009, 12:03 | Ziņojums # 2
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Jauns nodoklis - jaunas neskaidrības

Jau pēc divām nedēļām valstī būtu jāsāk iekasēt jaunu nodokli - par dienesta auto izmantošanu personīgajām vajadzībām. Taču privāto un valsts uzņēmumu darbinieki atzīst, ka joprojām nav skaidrības, cik un par ko būs jāmaksā, kā šī nodokļa izpildi kontrolēs.

Vai jauno nodokli būs iespējams administrēt jau no janvāra?

Finanšu ministrijā apstiprina, ka pašreizējais Ministru kabineta noteikumu projekts nodoklim par darba automašīnas izmantošanu personīgām vajadzībām ir tikai darba variants. Vēl ir iespējamas izmaiņas, jo saņemti jau vairāku institūciju iebildumi. Vai tiešām nodokli būs iespējams administrēt jau no janvāra? Finanšu ministrijas pārstāve Baiba Melnace informē, ka noteikumi izskatīšanai Ministru kabinetā būs iesniegti 22.decembrī.

 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Nodoklis par darba auto izmantošanu atkarīgs no dzinēja
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: