Sestdiena, 18.11.2017, 19:15
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Mikro uzņēmumiem atvieglos piekļuvi kredītiem
Mikro uzņēmumiem atvieglos piekļuvi kredītiem
MegaForumsDatums: Trešdiena, 16.12.2009, 00:09 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Eiropas Parlaments (EP) ir atbalstījis likumprojektu, kura mērķis ir palīdzēt uzsākt uzņēmējdarbību cilvēkiem, kas zaudējuši darbu vai riskē to zaudēt.

«Eiropas progresa mikrofinansēšanas instruments» ir paredzēts, lai atvieglotu piekļuvi kredītam tiem, kas vēlas veidot ļoti mazus uzņēmumus un kam parasti ir grūtības atrast tradicionālā finansējuma avotus. Šāda kredīta apmērs nevar pārsniegt 25 tūkstošus eiro.

Balsojumā EP piekrita atvēlēt jaunajam instrumentam 100 miljonus eiro (70.28 miljonus latu) četru gadu laikposmam, kā bija ierosinājusi Eiropas Komisija (EK). Tomēr parlaments nevēlas, ka nauda tiktu ņemta no «Progresa» programmas, kas domāta sociāli neaizsargātāko atbalstam. Tomēr EK piedāvāja «Mikrofinansējuma instrumentu» finansēt no šīs programmas, jo «Progresam» jau ir atvēlēti papildu 114 miljoni (80.12 miljoni latu) eiro pēc parlamenta pieprasījuma.

Lai nodrošinātu, ka instruments sāk darbību nākamā gada sākumā, EP vienojās atvēlēt 25 miljonus eiro ( 17.57 miljonus latu) no atlikuma, ko veido starpība starp ilgtermiņa budžetu un gada budžetu. Tāpēc šie izdevumi tiks ņemti vērā arī ES 2010.gada budžetā, par ko EP balso ceturtdien.

Taču par pārējiem trim gadiem vienošanās starp EP un dalībvalstīm pagaidām nav panākta. Deputāti vēlas izvairīties no tā, ka līdzekļi tiek smelti no «Progresa» programmas, tāpēc rosina, lai finansējums tiktu pieņemts, lemjot par ES vispārējo budžetu katru gadu.

 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » Mikro uzņēmumiem atvieglos piekļuvi kredītiem
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: