PVN izmaiņas vairākos normatīvos - Forums
Piektdiena, 09.12.2016, 09:38
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » PVN izmaiņas vairākos normatīvos
PVN izmaiņas vairākos normatīvos
MegaForumsDatums: Svētdiena, 02.01.2011, 10:41 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Rīga, 1.janv., LETA. Šodien stājas spēkā izmaiņas vairākos noteikumu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanas kārtību, kas nepieciešami, ņemot vērā likumā par PVN veiktās izmaiņas.

Valdība arī iepriekš pieņēma jaunus noteikumus par PVN atmaksāšanas kārtību ES nereģistrētām apliekamām personām.

Noteikumos par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju veikti grozījumi atbilstoši likumā par PVN ieviestajam fiskālā pārstāvja terminam, nosakot fiskālā pārstāvja pienākumus PVN deklarācijas un tās pielikumu aizpildīšanas un iesniegšanas kārtībā.

Tāpat šajos noteikumos ar grozījumiem konkretizēta deklarācijas un tās pielikumu aizpildīšanas kārtība atsevišķos gadījumos, piemēram, precizējot kārtību, kādā deklarācijā uzrādāma preču saņemšana no citas dalībvalsts personas vai ES teritorijā nereģistrētas personas, ja šī persona nav reģistrēta Valsts ieņēmumu dienesta ar PVN apliekamo personu reģistrā.

Valdība arī iepriekš pieņēma jaunus noteikumus par kārtību, kādā atmaksā PVN Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētām ar PVN apliekamām personām.

Tie aizstās pašreiz spēkā esošos 2004.gada 15.aprīļa noteikumus "Kārtība, kādā atmaksājams pievienotās vērtības nodoklis citu Eiropas Savienības dalībvalstu ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām un trešajās valstīs vai trešajās teritorijās reģistrētām ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām".

Noteikumos vienādoti PVN atmaksāšanas nosacījumi ES teritorijā nereģistrētām apliekamām personām un citu ES dalībvalstu apliekamām personām - atmaksai pieprasītās PVN minimālās summas, periods, par kādu var pieprasīt PVN atmaksu, un iesnieguma iesniegšanas termiņi noteikti tādi paši, kādi ir ES teritorijā reģistrētām apliekamām personām.

Noteikumos pēc būtības nav mainīta kārtība, kādā Valsts ieņēmumu dienests pieņem un izskata ES teritorijā nereģistrēto apliekamo personu iesniegumus par PVN atmaksāšanu, kā arī PVN atmaksāšanas kārtība, uzsver Finanšu ministrija.

Šodien stājas spēkā izmaiņas vēl trīs Ministru kabineta noteikumos par PVN piemērošanas kārtību un PVN nodokļa likme - 21% - aizstāts ar jauno likmi 22%.

Tāpat noteikumos proporcionāli PVN likmju izmaiņām tika mainīta arī atmaksājamā nodokļa apmēra zemākā robežvērtība - no 15% uz 16%, ja precēm piemērota PVN standartlikme, un no 5 uz 6%, ja precēm piemērota PVN samazinātā likme.

Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Bizness, Uzņēmējdarbība » PVN izmaiņas vairākos normatīvos
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: