Piektdiena, 20.09.2019, 22:10
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Mūzika, Kino » Aleksandrs Čaks. Domās par Tevi. (dziedzejas izlase + 2 CD) (Aleksandrs Čaks. Domās par Tevi. dziesmas un dzeja)
Aleksandrs Čaks. Domās par Tevi. (dziedzejas izlase + 2 CD)
MagoneDatums: Otrdiena, 21.06.2011, 08:24 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 33
Apbalvojumi: 1
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Šogad dzejniekam Aleksandram Čakam 110. dzimšanas diena un, ar cieņu to pieminot, izdevniecība Upe tuviem un tāliem sadarbībā ar A. Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja vadītāju Antru Medni izdevusi dzejas un dziesmu izlasi
ALEKSANDRS ČAKS. DOMĀS PAR TEVI – lirisku veltījumu Rīgai un pilsētas meitenēm.

Izdevums apkopo dzejas izlasi un divus grāmatiņai pievienotus CD, no kuriem pirmajā ieskaņota dzeja Viļa Daudziņa lasījumā, bet otrajā dzirdamas dziesmas ar Čaka vārdiem. Te pārstāvēta gan mazliet piemirsta Čaka poēzija (Dzērāja dziesma, Divi vientuļi, Sirds citā priekā trīc, Viss senais klusi prātā nāk, Šovakar tīk man,Nakts meitenei, Vakara apskaidrība uc), gan hrestomātiski zināmās melodijas (Tev un Atzīšanās).

Dziesmas iedziedājuši Artūrs Skrastiņš Kaspara Zemīša spēlētās ģitāras pavadījumā un Artis Robežnieks, kurš ir arī paša dziedāto dziesmu mūzikas autors. Izlasē iekļautas arī Imanta Kalniņa Ormaņa dziesma un sen nedzirdētā Pētera Plakida Romance no izrādes Piecstāvu pilsēta. Kā vēsturiska liecība krājumam pievienotas 1989. gadā ierakstītās Artura Maskata Rīgai un Romance Ivara Kalniņa izpildījumā, kā arī krājumu noslēdzošā Ulda Stabulnieka Marijas iela versija no 2001. gadā veiktā ieraksta.

Dzejas krājums ilustrēts gan ar A. Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja, gan Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja arhīvu materiāliem. Par finansiālu atbalstu paldies Rīgas Domei un Valsts kultūrkapitāla fondam.Pievienots (21.06.2011, 08:24)
---------------------------------------------
VIDEO: Čaka 110. gadadienā izdod CD ar dzeju un dziesmām
Noskatīties video:ČAKS - tv Diena

Domās par tevi CD izdevuma atklāšanas pasākums notika 15. jūnijā, kafejnīcā Piens.
«Ja puisis nezina, kā izskaidroties, šī var būt rokasgrāmata. Te ir viss, sākot no pirmajām cerībām līdz atziņai, ka mīlēt sievieti, tas - sods,» izdevniecības Upe tuviem un tāliem vadītāja Iveta Mielava stāsta par sadarbībā ar A. Čaka memoriālā dzīvokļa muzeja vadītāju Antru Medni izdoto dzejas un dziesmu izlasi Aleksandrs Čaks. Domās par tevi. Tas ir lirisks veltījums Rīgai un pilsētas meitenēm, tāpēc šoreiz aiz kadra atstāta strēlnieku tēma, bet Rīga ir dzejnieka mīļā meitene. Izlase tapusi kā veltījums dzejniekam 110. dzimšanas dienā. Izdevums apkopo dzejas izlasi (grāmatiņu) un divus CD. Pirmajā skan dzeja Viļa Daudziņa lasījumā un sakārtojumā. Otrajā iekļautas dziesmas ar Čaka vārdiem: gan mazliet piemirsta poēzija, gan zināmās melodijas (Tev un Atzīšanās). Dziesmas iedziedājuši Arturs Skrastiņš ģitārista Kaspara Zemīša pavadījumā un Artis Robežnieks, kurš ir arī dziesmu mūzikas autors. Izlasē iekļauta arī Imanta Kalniņa Ormaņa dziesma un Pētera Plakida Romance no izrādes Piecstāvu pilsēta. Kā vēsturiska liecība krājumam pievienotas 1989. gadā ierakstītās Artura Maskata Rīgai un Romance Ivara Kalniņa izpildījumā, kā arī Ulda Stabulnieka Marijas iela (2001). «Šo darbu izdodam ar cerību, ka dzejnieka lirikai arī šodien ir piekritēju,» tā I.Mielava.
Pievienošana: 8385627.jpg(33.9 Kb)


Ziņojumu reģidēja Magone - Otrdiena, 21.06.2011, 08:25
 
ViesisDatums: Otrdiena, 22.10.2013, 17:21 | Ziņojums # 2
Grupa: Viesim slinkums reģistrēties

kas tas ir domats tongue
 
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Mūzika, Kino » Aleksandrs Čaks. Domās par Tevi. (dziedzejas izlase + 2 CD) (Aleksandrs Čaks. Domās par Tevi. dziesmas un dzeja)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: