Sestdiena, 26.05.2018, 19:44
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Nekustamais īpašums » Jaunais būvniecības likums atvieglos būvniecību
Jaunais būvniecības likums atvieglos būvniecību
MegaForumsDatums: Piektdiena, 26.03.2010, 12:08 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 669
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Šodien valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts Ekonomikas ministrijas sagatavotais Būvniecības likuma projekts, kas paredz vienkāršot būvniecības procesu, atsakoties no nelietderīgu dokumentu ģenerēšanas.

Likumprojekta mērķi ir nodrošināt drošu un kvalitatīvu būvju būvniecību, veicināt ilgtspējīgu un harmonisku arhitektoniskās vides attīstību, nodrošināt līdzsvarotas sabiedrības un indivīda intereses būvniecības procesā, veicināt būvniecības nozares attīstību, vairojot pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecības attīstību, kā arī veicināt racionālu vides un dabas resursus izmantošanu.

Tāpat likumprojekts paredz vienkāršot būvniecības procesu, atsakoties no nelietderīgu dokumentu ģenerēšanas, lai pietuvotos Pasaules bankas pētījumā "Doing Business" esošajiem Dānijas rādītājiem, tādējādi būtiski uzlabojot uzņēmējdarbības vidi un palielinot Latvijas pievilcību vietējiem un ārvalstu investoriem.

Likumprojektā ir paredzēts būvju sadalījums atkarībā no paredzamās būves riska pakāpes, t.i., kādas sekas var radīt būves sagrūšana. Atbilstoši šīm prasībām attiecīgas izglītības, pieredzes un kvalifikācijas prasības tiek izvirzītas arhitektiem, būvinženieriem un būvniekiem, kā arī būves ar iespējami mazu apdraudējumu (ģimenes mājas) var būvēt vienkāršotā kārtībā.

Kā pamatdokuments būvniecības ieceres uzsākšanai ir noteikts būves mets, no kura jau top skaidras paredzētās būves aprises un būvvaldei ir vieglāk izvērtēt tās atbilstību teritorijas plānojuma un apbūves noteikumu prasībām. Tādējādi no būvniecības procesa tiek izslēgts plānošanas un arhitektūras uzdevums, jo visu nepieciešamo informāciju persona var atrast teritorijas plānojumā, apbūves noteikumos un būvniecību reglamentējošajos normatīvajos aktos.

Vienlaikus, lai radītu lielāku drošību par ieguldītajiem finanšu līdzekļiem, likumprojekts paredz, ka apstrīdēt būvniecības tiesiskumu trešās personas (kaimiņi, sabiedriskās organizācijas) var tikai pašā būvniecības sākumstadijā – lēmumu par būvniecības ieceres īstenošanu atbilstoši būves metam – kad būvniecībā nav veikti lieli kapitālieguldījumi. Atļauja veikt būvdarbus, kura var tikt izsniegta tikai pēc strīda atrisināšanas, faktiski garantē netraucētu būvniecības pabeigšanu.

Savukārt publiskā apspriešana tiek aizstāta ar sabiedrības informēšanas pasākumiem, kā rezultātā sabiedrībai ir informācija par visām būvniecības iecerēm un tās aktivitāte var novērst prettiesisku lēmumu pieņemšanas iespējamību. Kā arī sabiedrības informēšanas pasākumu rezultātā trešās personas iespējami ātri uzzina par lēmumu par būvniecības ieceres īstenošanu atbilstoši būves metam un var to apstrīdēt mēneša laikā, kas rada papildus drošību būvniecības ieceres ierosinātājam.

Tāpat skaidri nosakot valsts un pašvaldību institūciju kompetences un būvniecības dalībnieku tiesības un pienākumus, tiek nostiprināta būvniecības dalībnieka individuālā atbildība, kura nevar tikt pārnesta uz valsts vai pašvaldības institūciju ar saskaņojuma saņemšanu.

Vienlaikus likumprojekts paredz arī citas novitātes, kas būtiski atvieglos būvniecības procesu un palielinās tā caurskatāmību un veicinās būvniecības tirgus, līdz ar to visas tautsaimniecības attīstību.

 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Nekustamais īpašums » Jaunais būvniecības likums atvieglos būvniecību
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: