Sestdiena, 26.05.2018, 21:37
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Nekustamais īpašums » Kritizē lēmumu nepiemērot nodokli inženierbūvēm
Kritizē lēmumu nepiemērot nodokli inženierbūvēm
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 22.04.2010, 22:13 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 669
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Kritizē lēmumu nepiemērot nodokli saimnieciskā darbībā neizmantotām inženierbūvēm

Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka valdības lēmums nepiemērot nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) inženierbūvēm, kuras objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot saimnieciskajā darbībā, nav pareizs.

"Tas iznāktu tā - ja tu strādā, izmanto kapitālu, tas ir slikti, bet, ja nestrādā un neizmanto, tad ir labi. Tātad tevi soda par strādāšanu," intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" sacīja Lembergs.

Ventspils mērs uzskata, ka aiz šīs vēlmes stāv noteiktu cilvēku intereses, un, neraugoties uz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iebildumiem, "tas tiek ar spēku virzīts Ministru kabinetā uz Saeimu".

Jau ziņots, ka ar NĪN varētu netikt apliktas tās inženierbūves, kuras objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot saimnieciskajā darbībā. Šādu priekšlikumu grozījumiem likumā par nekustamo īpašumu nodokli Saeimā iesniegs Finanšu ministrija. Lai gan iepriekš vadības komiteja šādas izmaiņas NĪN piemērošanā akceptēja, otrdien, ņemot vērā ZZS izteiktos iebildumus, valdība šo atvieglojumu likuma izmaiņās gan neiekļāva.

Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) ierosinājumu šādu priekšlikumu Finanšu ministrija tomēr iesniegs Saeimā likumprojekta izskatīšanas laikā, tāpēc gala lēmums būs jāpieņem parlamentam.

Finanšu ministrijas jau iepriekš virzītais priekšlikums paredz, ka komersanti, kuriem pieder šāda veida inženierbūves, tiks pasargāti no papildu izdevumiem nekustamā īpašuma nodokļa veidā par pamatlīdzekļiem, kuri faktiski nepiedalās saimnieciskās darbības procesā un nerada ienākumus, norādījusi ministrija. Šādas likuma izmaiņas patlaban tieši attiektos uz SIA "LatRosTrans" darbību, kurai patlaban jāmaksā milzīgs nodoklis par naftas vadu, kurš saimnieciskajai darbībai netiek izmantots.

Lembergs intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" gan norāda, ka ZZS sadarbība ar Dombrovski ir ļoti pragmatiska, un ļoti daudzās iniciatīvās, ko izsaka ZZS, piemēram, par Eiropas Savienības līdzekļu izmantošanu, tiek meklēti kopsaucēji un atrasta virzība.

"Šādi tiek pārvarēta ļoti dažbrīd bremzējošā Finanšu ministrijas (FM) ietekme, jo FM pārsvarā domā - kā nedarīt vai ko nevar izdarīt. Dombrovskis vairāk orientēts uz to, kā var izdarīt. Līdz ar to ZZS ar Dombrovski kā premjeru sadarbība ir diezgan pozitīva," sacīja Lembergs.

"Protams, uz Dombrovski tiek izdarīts ļoti liels spiediens no destruktīvajiem "Jeģinstvas" ["Vienotība"] spēkiem. Viņam ir ļoti smaga situācija," uzsver Lembergs, arī finanšu ministru Einaru Repši (JL) nosaucot par "vienu īpatni".

Ventspils mērs arī norāda, ka vēja enerģijas izmantošanu elektrības ražošanā "var dēvēt par valsts izzagšanas politiku, ņemot vērā, ka tai ir divas reizes lielāka iepirkuma cena un visi patērētāji uztur šo biznesu".

 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Nekustamais īpašums » Kritizē lēmumu nepiemērot nodokli inženierbūvēm
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: