Sestdiena, 17.08.2019, 14:35
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Nekustamais īpašums » Piespiedu kārtā izliek no mājokļa
Piespiedu kārtā izliek no mājokļa
MegaForumsDatums: Pirmdiena, 10.06.2013, 15:12 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline


LR1 raidījums: Krustpunktā
http://lr1.latvijasradio.lv/
Joprojām daudzi nespēj atmaksāt hipotekāros kredītus un piespiedu kārtā viņus izliek no mājokļa

"Krustpunktā" atgriežamies pie temata, par kuru pēdējā laikā runāts mazāk, taču, izrādās, tas aktualitāti nepavisam nav zaudējis. Proti, kā bankas atņem mājokli tiem, kas nespēj samaksāt kredītu. Situācija joprojām aktuāla, taču iezīmējusies ir jauna nianse. Dzīvokļi bieži vien ir izīrēti, un īrniekiem tiesas izpildītāju un policijas ierašanās ir pilnīgi negaidīta.
Viktora Pupika ieraksts vēsta par Ediju Ivļevu un Jāni (vārds mainīts) un arī Šperu ģimeni, kas nokļuvuši absurdā situācijā. Runa ir par situācijām kad bankas un citas aizdevevēju firmas kļūst par dzīvokļu īpašniekiem, jo kredīta ņēmēji nespēj to nomaksāt. Kredītu ņēmēji noslēguši īres līgumus, kas ir saistoši jauniem saimniekiem. Tomēr prakse rāda, ka bankas to var arī neievērot.
Šobrīd Edijam Ivļevam uz rokas ir vien Tiesībsarga atzinums par mājokļa neaizskaramības pārkāpumu. Uz rokas ir arī uz desmit gadiem noslēgtais mājas īres līgums Mārupē, bet ēku var apraudzīt vien no ārpuses. Visas mantas nav atguvis un arī dzīvo kur pagadās. Šperu ģimenei radīti necilvēcīgi dzīves apstākļi, lai vienkārši īrnieki atteiktos no šīs dzīves telpas.
Studijā par šīm situācijām diskutē zvērināts tiesu izpildītājs Jānis Stepanovs, Tiesībsarga biroja sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāja Ineta Rezevska, žurnālists Viktors Pupiks un Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš.
Tā kā strīdus avots parasti ir īres līgums starp īrnieku un īpašuma īpašnieku, un bankas uzstāj, ka tas ir fiktīvs, bet īrniekam ir sava versija, kā galvenais risinājums situācijai būtu īres līgumu reģistrs. Gaidis Bērziņš minēja, ka tā izveide ir Tieslietu ministrijas viena no prioritātēm, bet nav saņemts atbalsts no Ekonomikas ministrijas šīs idejas virzībai, tomēr viņš solīja, ka risinājumu varētu rast aptuveni gada laikā.
Svarīgi arī pašiem īrniekiem, pirms slēgt līgumu pat uz dažiem mēnešiem, painteresēties, vai šis īpašums nav apgrūtināts, respektīvi, vai tam nav hipotekāro saistību. Īpašumu nemaz nedrīkst izīrēt bez hipotekārā kredītā devēja piekrišanas.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Aizsardzība no jebkura kreditora neatkarīgi no parāda summas.
Biedrība „Baltais bruņinieks”
http://baltbruninieks.lv/lv/
 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Nekustamais īpašums » Piespiedu kārtā izliek no mājokļa
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: