Sestdiena, 18.11.2017, 19:32
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Sabiedrība » Sabiedrība, Notikumi, Viedokļi » Jauni noteikumi pasta sūtījumu noformēšanai
Jauni noteikumi pasta sūtījumu noformēšanai
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 14.01.2010, 21:41 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Satiksmes ministrija izstrādājusi jaunus noteikumus pasta sūtījumu noformēšanai, nosakot, kur un kā uz vēstules norādāma adresāta un sūtītāja adrese.

Tiesību akta projekts „Noteikumi par kārtību, kādā adresāta un sūtītāja adreses norādāmas uz pasta sūtījuma” izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 14. janvārī. Lai normatīvais akts stātos spēkā, tam vēl jāgūst valdības atbalsts.

Minēto Ministru kabineta noteikumu projektu bija nepieciešams izstrādāt, jo pašlaik spēkā esošie „Pasta noteikumi” nesniedz skaidru priekšstatu par adreses norādīšanu uz pasta sūtījumiem, kā arī pēc administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas izveidojies jauns apdzīvoto vietu iedalījums, kas atšķiras no pašlaik noteikumos uzskaitītā. Turklāt „Pasta noteikumi” savu spēku zaudēs šā gada 1. februārī, tāpēc nepieciešams jauns regulējums.

Jaunajā regulējumā noteiktas adreses rakstīšanas zonas. Adresāta adrese būs jānorāda aploksnes vidū vai aploksnes labajā apakšējā stūrī. Sūtītāja adrese - aploksnes kreisajā augšējā stūrī vai arī aploksnes otrajā pusē.

Detalizēti aprakstīta arī adreses elementu pieraksta secība uz iekšzemes un pārrobežu pasta sūtījumiem. Precīzi norādīts, piemēram, adreses pieraksts, ja vēstule tiek sūtīta uz kādu no Republikas pilsētām, novada pilsētu, ciemu, novada, novada pagasta vai novada pilsētu lauku teritorijas apvidū, kas atrodas ārpus ciemiem.

Normatīvā akta projektā noteiktas arī citas prasības attiecībā uz adreses norādīšanu uz pasta sūtījumiem. Ar visu noteikuma projekta tekstu un tā pielikumiem var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40161694.

 
Forums » Sabiedrība » Sabiedrība, Notikumi, Viedokļi » Jauni noteikumi pasta sūtījumu noformēšanai
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: