Ceturtdiena, 24.05.2018, 21:36
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Sabiedrība » Sabiedrība, Notikumi, Viedokļi » Attīstīs elektronisko sakaru tīklu
Attīstīs elektronisko sakaru tīklu
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 25.03.2010, 18:00 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 669
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 25.martā, tika izsludināti Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādātie grozījumi noteikumos par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem, tādējādi novēršot divu elektromagnētiski nesaderīgu sistēmu turpmāku izmantošanu.
RAPLM valsts sekretāre Laimdota Straujuma akcentē, ka izstrādāto grozījumu mērķis ir veicināt konkurences attīstību, elektronisko sakaru tīkla nodrošināšanu un elektronisko sakaru pakalpojumu attīstību.

Noteikumi papildināti ar atsaucēm uz Eiropas Savienības tiesību aktiem, kuri jau ir ietverti Nacionālajā radiofrekvenču plānā. Plāns paredz radiofrekvenču spektra joslas 2500MHz - 2690MHz sadalījumu MMDS (Multipoint Multichannel Distribution System) un UMTS/IMT (Universal Mobile Telecommunications System/ International Mobile Telecommunications) sistēmām.

Patlaban radiofrekvenču spektra joslā 2500MHz – 2690MHz ar MMDS sistēmām tiek piedāvāti ciparu televīzijas pakalpojumi, kuru sniegšanu atļauts turpināt līdz 2013.gada beigām.

Grozījumi noteikumos paredz novērst situāciju, kad tiek izmantotas divas elektromagnētiski nesaderīgas sistēmas – MMDS un UMTS/IMT, tādējādi sekmējot jaunu un progresīvu tehnoloģiju ieviešanu.

Izmantojot radiofrekvenču spektru UMTS/IMT, sistēmām tiktu nodrošināta tehnoloģiju un pakalpojumu neitralitāte, kā arī tiktu atvieglota regulēšanas kārtība un elektronisko sakaru pakalpojumus varēs sniegt četri vai pieci elektronisko sakaru komersanti.

Grozījumi noteikumos par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns) vēl jāizskata Ministru kabinetā.
 
Forums » Sabiedrība » Sabiedrība, Notikumi, Viedokļi » Attīstīs elektronisko sakaru tīklu
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: