Sestdiena, 26.05.2018, 19:34
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Reklāma un Mārketings » Latvijas reklāmas vēsture TV
Latvijas reklāmas vēsture TV
MegaForumsDatums: Svētdiena, 30.05.2010, 10:42 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 669
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
3. un 4.jūnijā tikai divos seansos Kino "Rīga" Lielajā zālē notiks unikālu latviešu reklāmu filmu retrospektīva. Pagājušā gadsimta 70. un 80. gadu reklāmas rullīši priecēs skatītājus 3.jūnijā. Savukārt 90 gadu jaunizveidotās reklāmas industrijas pirmie asni uzplauks 4.jūnijā.

Ievadot 11. starptautisko festivālu Golden Hammer, kas notiks 10. – 11.jūnijā, Latvijas reklāmas asociācija sadarbībā ar Rīgas Kino Muzeju un ar AS Aldaris atbalstu piedāvā noskatīties reklāmu retrospekciju. Šis materiāls ir dzīva laikmeta liecība par padomju gadiem un to estētiku, kā arī uzskatāmi demonstrē 90. gadu reklāmas attīstību un veidošanos tieši Latvijā.

Abi seansi sniegs ieskatu Latvijas reklāmfilmu vēsturē. Padomju gados Latvijā reklāmas filmu žanrs tika aktīvi kopts un radās simti un pat tūkstoši reklāmas rullīšu un filmu. Ar reklāmfilmu veidošanu nodarbojās pat divas studijas: vienai bija savdabīgs, laika garam atbilstošs nosaukums "Lattorgreklāma", otra bija Igaunijas PSR reklāmfilmu studijas "Eesti Reklaamfilm" Latvijas filiāle.

Seansā 3.jūnijā baudīsiet dažādu preču slavinājumu - VEF radioaparāti "Spīdola", "Rigonda" un "Abava", "Dzintara" smaržas, kleitas, vīriešu uzvalki, kefīrs, pat asinsdesa, kā arī alus. Reklāmas apkopotas stundu garā dinamiskā materiālā, kas, ilustrējot vēsturi, ļauj iepazīt tā laika dizainu un dzīves stilu.

Savukārt 4.jūnija seansā deviņdesmito gadu reklāmqs savdabīgā veidā atspoguļos Latvijā notiekošās pārmaiņas sabiedrībā un biznesā. Programmā apkopoti spoži 90. gadu reklāmklipi, turklāt nav piemirsts neviens no žanriem – komerciālā, sociālā, politiskā u.c. reklāma. Tie ir mūsu režisoru, operatoru, mākslinieku, animatoru un citu kinoprofesiju pārstāvju 90. gados tapušie labākie reklāmas darbi, kas apliecina profesionālo meistarību un māksliniecisko rokrakstu.

Abās dienās piedāvāto reklāmu materiālu apkopojusi režisore Renāte Cāne, kura pirms vairākiem gadiem izveidoja Latvijas reklāmas vēstures kolekciju, kas līdz šim demonstrēta tikai vienu reizi reklāmas festivālā Prokatt. Šī kolekcija saglabā unikālas vērtības – pirmos reklāmas klipus mūsdienu Latvijas reklāmas industrijā, ko radījuši reklāmas industrijas celmlauži.

Pirms reklāmas vēstures seansiem aicinām uz Aldara vērtību degustāciju sākot no plkst. 18:30.

Biļetes iegādājamas kinoteātra Rīga kasēs un Latvijas reklāmas asociācijā www.lra.lv .
Biļešu cena: 3,50 Ls uz vienu seansu. Iegādājoties biļetes un 3. un 4.jūnija seansiem – cena 6 Ls.
LRA biedriem – cena 3 Ls apmeklējot vienu seansu, 5 Ls uz abiem seansiem.

11. Starptautiskais Reklāmas festivāls Golden Hammer notiek š.g. 10 – 11 jūnijam Rīgā. Izstāde, lekcijas un semināri notiek 10. un 11.jūnijā. Apbalvošanas ceremonija – 11.jūnijā. Uzzināt vairāk un pieteikties lekcijām un semināriem, ko lasa izcili nozares profesionāļi, un apbalvošanas ceremonijai - www.hammer.lv.

 
ViesisDatums: Otrdiena, 01.06.2010, 10:53 | Ziņojums # 2
Grupa: Viesim slinkums reģistrēties

starp citu, tas arī Aldara reklāma
 
Forums » Bizness, Darbs, Nauda » Reklāma un Mārketings » Latvijas reklāmas vēsture TV
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: