Sestdiena, 18.11.2017, 19:30
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Medības / Zveja » Slieku vākšana un glabāšana makšķerēšanai (Slieku vākšana un glabāšana makšķerēšanai)
Slieku vākšana un glabāšana makšķerēšanai
MegaForumsDatums: Ceturtdiena, 06.08.2009, 22:35 | Ziņojums # 1
Генералиссимус
Grupa: Администраторы
Ziņojumi: 668
Apbalvojumi: 3
Reputācija: 7
Statuss: Offline
Slieku vākšana un glabāšana makšķerēšanai

Sliekas - tā ir universāla ēsma, ar kuru var ķert gan ziemā, gan vasarā.

Mēslu slieka
Pati īsākā un tievākā, šī slieka ir ar sarkanīgi dzeltenu nokrāsu, ja viņu saspiež (tā parasti notiek, kad to liek uz āķa) izdalās dzeltens škidrums. šie tārpi dzīvo trūdošos kūtsmēslos, dažreiz tos var sastapt arī trūdošu lapu kaudzēs vai treknā zemē.


Zemes slieka

Pec izmēra nedaudz lielāka, mazdrusciņ atsit sudrabainbaltu nokrāsu. Lielākie tārpi ir vairāk rozīgā nokrāsā. Dzīvo apmēram 15-20 cm dziļumā. Jo gaisa temperatūra ir vēsāka, jo dziļāk šī slieka lien zemē. Zemes slieka ir pietiekoši stingra un stingri turās uz āķa.

Lapu slieka
Lielāka par iepriekš minētājām. Šai slieka ir tumši sarkana krāsa. Šo slieku var atrast vecās lapu kaudzēs, trūdošās zāģu skaidās un tamlīdzīgās vietās. Zivis labi copē uz šī tārpa, bet tas vai nu ātri nobeidzas un paliek nekustīgs, vai nu izšķīst ūdenī.

Lietus slieka
Pati lielākā slieka. Šī tārpa garums sasniedz 30cm un tas ir 8-9mm resns. Ir diezgan viegli uzzināt, kur tās mīt - vajag tikai pastaigāt pa dārza vai parka celiņiem - ja pamanīsiet zemes kukurznīšus, pabīdīsiet tos - zem tiem būs apaļš caurums, kas bieži aizbāzts ar lapām - tas nozīmē, ka šeit ir lietus slieka. Ja klusi un lēni pienāksiet, kad satumsīs un paspīdināsiet ar lukturīti, tad gandrīz vienmēr ieraudzīsiet slieku, kas guļ pie alas ar astes galiņu alā. Satverot ar trim pirkstiem, to var izvilkt, taču tas jādara lēni un uzmanīgi - citādi tā var pārtrūkt. Šī slieka baidās no spožas luktura gaismas un ātri paslēpjas pazemē. Rakt to ir bezjēdzīgi, jo alas ved ļoti dziļi. Lietus sliekas ķermeņa priekšdaļa ir smailāka un tumšākā krāsā, bet aste - plakanāka un platāka ar gaišāku krāsu. Viss ķermenis pārklāts ar gļotām, kas pasargā slieku no izžūšanas un atvieglo tai pārvietošanos. Uz šo sliek uķer daudzus lielo zivju veidus, tai skaitā arī plēsīgās.

Tārpus var savākt kastītē - vēlams nekrāsota un nepiesārņotā, bet vēl labāk - elpojoša materiāla maisiņā.
Konservu kārbas un polietilēna maisiņi tam neder.
Sliekas glabā zemē, no kuras tās izraka, taču vēl labāk ir glabāt tās mitrā sūnā. Ja domājat makšķerēt vairākas dienas, tad sliekas ir jāieliek lielākā koka kastē, kura labi aiztiasas, bet kurai ir mazi caurumiņi gaisam, šo kasti jāglabā tumšā un vēsā vietā. Makšķerējot sliekas visērtāk ir ievietot kastē, kurai ir 2 vāciņi - augšā un apakšā, jo sliekas parasti ierokas dziļāk un šādu kasti pagriežot ar apakšu uz augšu jūs ērti piekļūstat sliekām.

Ja jums ir šķūnis, pagrabs vai garāža, jūs varat sagatavot sliekas visai ziemai. Vecā spainā ieliek nokritušās lapas, sliekas, pustrunējušus salmus un virspusē slapju lupatu, to visu novieto vēsā vietā. Ziemas laikā tārpus paris reizes jāaplej ar ūdeni, taču tā lai lapas un zeme nav pārlieku slapja.

Laukos vai vasarnīcā jūs varat izveidot veselu slieku audzētavu -
1.metode. Izrociet 1m dziļu bedri (platums un garums atkarīgs no tā cik vajag sliekas), ieberiet bedrē pa slāņiem:
1) pustrūdējuši mēsli;
2) pērnā gada lapas;
3) sliekas;
4) veci salmi;
5) sliekas;
6) zeme.
To visu noklājiet ar lupatu. Bedres saturam ir jābūt viegli mitram, bet ne slapjam.

2.metode.

Vēlams zemienē, izvēlas nelielu līdzenu zemes pleķīti, noklāj to ar vecām lapām, tad liek salmus un uzlej pāris spaiņus ūdens, pēc tam šo zemes pleķīti pāklāj ar slapjām lupatām, virs tām uzliek dēļus. Drīzumā šeit savāksies visu sugu sliekas un sāks vairoties. Šeit nav jarok - tārpus vienkārši izlasa no salmiem un lapām. Sausā laikā šo kaudzi ir jāaplaista.

Pievienošana: 9589116.jpg(96Kb) · 8668867.jpg(14Kb) · 9090320.jpg(9Kb)
 
Forums » Hobijs, Vaļasprieks, Izklaide, Atpūta » Medības / Zveja » Slieku vākšana un glabāšana makšķerēšanai (Slieku vākšana un glabāšana makšķerēšanai)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: