Piektdiena, 20.09.2019, 22:41
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
Sākums » Filmas / Kino / Video » Dokumentālās

Materiālu skaits sadaļā: 55
Parādīti materiāli: 1-12
Lappuses: 1 2 3 4 5 »

                                                                                
                 
4. Maija Republika online
  
  
   Filma „4. maija republika” pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu, tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti.
"4. Maija Republika", treileris

  
Просмотры:3385
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Patērētāju paaudze / ПОКОЛЕНИЕ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ
  
  
   "Tomēr tiesībām paust savas domas ir nozīme vien tad, ja esam spējīgi domāt paši; brīvība no ārējās autoritātes ir ilgstošs ieguvums vien tad, ja mūsu iekšējie psiholoģiskie apstākļi paver iespēju apliecināt savu individualitāti." Ērihs Fromms  
Просмотры:977
Коментарии:(0)
Раздел:Kultūra / Pasaule
                                                                                
                 
"Korporācija "Ēdiens""
  
  
   ĢMO biznesā viens no skandalozākajiem uzņēmumiem ir ASV firma "Monsanto". Kā vēsta Oskara balvai nominētās dokumentālās filmas "Korporācija "Ēdiens"" veidotāji, firma ir patentējusi sēklas, tādējādi liedzot zemniekiem tiesības tās pavairot un gadu tūkstošiem senu tradīciju pārvēršot autortiesību pārkāpumā. Firmas spiegi ap ražas novākšanas laiku burtiski siro ap zemnieku laukiem, tiekot pat izsludinātas atlīdzības kaimiņiem, kas ziņo par "Monsanto" tiesību pārkāpumiem un tad vainīgajiem nākas šķirties no krietnām naudas summām. Tā kāds zemnieks šķinis pupas, kaimiņš paziņojis to "Monsanto" aģentiem un drīz vien melni tērpti vīri bijuši klāt.  
Просмотры:2050
Коментарии:(2)
Раздел:Zinātne
                                                                                
                 
Muļķu laikmets / Age of Stupid [RUS]
  
  
  
Ir 2055. gads, un kāds vīrs, lūkojoties uz cilvēku pieļautajām kļūdām ekoloģijas jomā, domā: kāpēc viņi toreiz, kad tas vēl bija iespējams, neko nedarīja, lai apturētu klimata pārmaiņas? Filmā ietverti dokumentāli stāsti no Anglijas, Irākas, Indijas un citām valstīm, kas papildināti ar izglītojošām animācijas īsfilmām.
  
Просмотры:1590
Коментарии:(0)
Раздел:Kultūra / Pasaule
                                                                                
                 
Līcis / Cove [RUS] [ENG]
  
  
  
Filma par cilvēku grupu, kuras sastāvā ir arī visiem zināmā delfīna Flipera dresētājs Riks O’Barrijs (Ric O’Barry), kas dodas uz kādu mazu ciematiņu Japānā, kur nakts laikā nežēlīgi nogalināti delfīni. Viņu mērķis ir iemūžināt un beidzot darīt galu šīm šausminošajām delfīnu masveida slepkavībām, kas norisinās katru gadu, tā laupot dzīvību vairākiem tūkstošiem šo miermīlīgo un inteliģento dzīvnieku. Kad filmas veidotāji cenšas slaktiņu apturēt, viņi atklāj, ka delfīnu medības ir tikai aisberga redzamākā daļā. 2010. gadā filma saņēma «Oskaru» kā labākā dokumentālā filma.
  
Просмотры:1220
Коментарии:(0)
Раздел:Kultūra / Pasaule
                                                                                
                 
11. stunda / 11th Hour [RUS]
  
  
  
Vienpadsmit... Līdz pusnaktij vēl stunda laika. Tas ir brīdis, kad vēl iespējams ko mainīt. Šī ir filma par cilvēka rīcības izraisītajām pārmaiņām un to sekām uz vidi tagad un nākotnē. Pētījumu rezultātus un situāciju uz planētas komentē dažādu nozaru un dienestu eksperti no visas pasaules, lai ikvienam kļūtu skaidrs, cik katastrofāla patlaban ir situācija uz mūsu Zemes.
  
Просмотры:1954
Коментарии:(0)
Раздел:Kultūra / Pasaule
                                                                                
                 
Zemes iedzīvotāji / Earthlings [RUS]
  
  
  
Ja spēsi šo filmu noskatīties, ne reizi neaizgriežoties vai šausmās nenoskurinoties, tad tev ir dzelzs nervi vai akmens sirds. Filma stāsta par to, kā cilvēks dažādos veidos sev pakļauj un izmanto dzīvniekus – sākot ar to izmantošanu pārtikai un apģērba ražošanai un beidzot ar to izmantošanu medikamentu un kosmētikas līdzekļu pārbaudēs un izklaidei
  
Просмотры:1368
Коментарии:(0)
Раздел:Kultūra / Pasaule
                                                                                
                 
Dolāra ēras beigas / Конец эпохи доллара [RUS]
  
  
  
Америка должна больше 2000 долларов каждому жителю планеты Земля. Может ли произойти дефолт Америки и крах доллара? Долгое время такой сценарий считался фантастикой. Но неожиданно самые мрачные прогнозы стали сбываться. Кредитный рейтинг США снижен. Дошла очередь и до главного "невозможного" сценария – разрушения системы расчетов в долларах из-за обесценивания валюты США. Что же будет с долларом, евро, с бумажными деньгами вообще, в условиях, когда они стремительно обесцениваются. Что ждет Россию, резервы которой в основном в долларах и евро? Какая платежная система может стать заменой сегодняшней? Пачки сигарет? Бутылки водки? Золото? Можно ли спасти свои деньги, когда долговой кризис касается всех – стран зоны евро, США, Японии?..  
Просмотры:1357
Коментарии:(0)
Раздел:Bizness
                                                                                
                 
Nanomedicīna
  
  
  
Pateicoties Krievijas zinātnieku 30 gadu ilgajiem pētījumiem, tika atklāti - dabīgie īsie peptīdi, kas šūnās darbojas kā bioķīmisko funkciju regulētāji. Šīs unikālās vielas spēj iedarboties uz šūnu, palīdz tai atjaunoties, līdz ar to ir kļuvis iespējams, pasargāt organismu no daudzu slimību rašanās, apturēt radušos slimību gaitu un vienlaikus arī iegūt lielisku kosmetoloģisko efektu.
  
Просмотры:1777
Коментарии:(0)
Раздел:Zinātne
                                                                                
                 
MAZUĻI / Babies
  
  
  
Filma "Mazuļi" atspoguļo vienlaikus četru mazuļu dzīves dažādās pasaules malās no viņu dzimšanas brīža līdz pirmajiem soļiem. Ponijao dzīvo kopā ar savu ģimeni netālu no Opuvo (Opuwo), Namībijā; Bayarjargal dzīvo ar savu ģimeni Mongolijā, netālu no Bajančandmani (Bayanchandmani); Mari dzīvo ar ģimeni Tokijā, Japānā un Hattie dzīvo ar ģimeni ASV, Sanfrancisko. "Mazuļi" priekpilnā manierē ietvēruši filmā cilvēces pirmos soļus lielajā dzīves piedzīvojumā, tik unikālus, bet vienlaikus arī tik universālus mums visiem.  
Просмотры:1476
Коментарии:(0)
Раздел:Kultūra / Pasaule
                                                                                
                 
Dzīve pēc cilvēkiem / Life after people
  
  
  
Iedomājaties, ja uz pasaules nebūtu neviena cilvēka. Pasaule sāks iznīcināt mūsu pašu radītās ierīces, auto, ēkas un citas lietas. Tāpēc režisors David de Vries ir izveidojis šo Dokumentālo filmu par civilizācijas izzušanu. Filmā ir skaidros, kad piepeši no pasaules izmirst civilizācija, bet viss pārējais paliek(ēkas, mašīnas utt.) Pēc pāris gadiem pilsēta sāk pārtapt par džunģļiem, ielas par upes ietekām, kā arī dzivnieki kuri kļust daudz nežēlīgāki, jo viņiem nav cilvēka rūpes un mīlestības. Filmas gaitā var sekot kā mūsu radītās pilsētas pārtapst par mežiem, džunģļiem un pilnībā viss sabrūk un aizaug. Kā par ekspermentu izvēlējās pasaules tirdzniecības pilsēta Š…ujorka kura vēlāk kļust par mūžzaļo mežu.
  
Просмотры:2371
Коментарии:(0)
Раздел:Zinātne
                                                                                
                 
Domu spēks - Ko mēs par to zinām
  
  
  

Izseni ir zināms ka domas un emocijas var ietekmēt fizisko pasauli. Sākot jau no neatminamie laikiem tautā un folklorā ir pazīstami teicieni kā: "Katrs pats ir savas laimes kalējs”, "Visas vainas ir tavā galvā” u.c. Šādas un cita veida patiesības/gudrības var sastapt jau senā pagātnē. Zinātnei attīstoties cilvēks ir spējis aizvien vairāk un vairāk pietuvināties patiesībai, nemitīgi uzdodot jautājumu, kas tad īsti šai pasaulē notiek. Pēdējo gadsimtu zinātniskie atklājumi un teorijas pamazām atklāj šo bildi. 
  
Просмотры:2910
Коментарии:(0)
Раздел:Psiholoģija