Piektdiena, 20.09.2019, 11:34
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
Sākums » Filmas / Kino / Video » Dokumentālās » Vēsture

Materiālu skaits kategorijā: 38
Parādīti materiāli: 1-12
Lappuses: 1 2 3 4 »

Šķirot pēc: Datums · Nosaukums · Reitings · Komentāri · Lejuplādes · Skatījumi
                                                                                
                 
4. Maija Republika online
  
  
   Filma „4. maija republika” pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu, tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti.
"4. Maija Republika", treileris

  
Просмотры:3384
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Gladiātori. Kolizeja asiņainais sports
  
  
   Gladiātori mira izklaides pēc, viņiem iegalvoja ka mirstot arēnā dievi būs labvēlīgi pret viņiem. Kolizeja karēvji bij tā laika šovbiznesa zvaigznes, par viņiem neaizmirsa pat pēc nāves. Viņus pielūdza lieli fanu pūļi.

Šī dokumentālā filma izstāstīs par gladiātoru tunīriem kur zaudētājs bij nolemts nēvei.
  
Просмотры:2565
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Mākslas dzimšana: No Urāliem līdz Pireneju kalniem
  
  
   1879 gadā spāņu grafs Marselino de Sautula kopā ar savu mazo meitu Mariju iegāja Altamira alā. Viņus gaidīja arheoloģiskie izrakumi. Ziņkārīgajai meitenei grāfs atļāva brīvi staigāt pa alu. Pekšņi no blakus esošās ejas noskanēja satraukuma pilns sauciens...  
Просмотры:1585
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Tumšā brālība - "Vril"
  
  
   Dokumentālā filma par mistiskiem tumsas spēkiem Trešā reiha laikā. Kas valdīja nacistiskajā Vācijā, kāda enerģija varēja bīdīt šo drausmīgo spēku?  
Просмотры:1895
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Artileristi
  
  
   Otrā pasaules kara vidū (1941 - 1942) pats lielākais vacu tanku ienaidnieks bij 45 milimetrīgais lielgabals kuru sāka razot 1937 gadā. Viņu iesauca par "četrdesmitpiecinieku" velāk parādījās nosaukums "Kaķuša". Artilēristiem bija izšķirošā loma kaujā par Staļingradu kā arī visa kara garumā.
  
Просмотры:1843
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Otrā pasaules kara kajnieki
  
  
   Dokumentālā filma par Otrā pasaules kara kājniekiem. Katrs piekritīs ka bez kajniekiem ir grūti uzvarēt karā. Tieši viņi ir tie kuri pirmie sastop ienaidniekus kara laikā. Viņi atbrīvo no iebrucējiem pilsetas un ciemus, viņi ir tie kas nes lielāko kara nastu. Neaizvietojams kājnieka palīgs bij karabīne "Мосина", bet velāk "ППШ"  
Просмотры:3133
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Jūras kājnieki
  
  
   Padomju jūras kājniekiem pirms Otrā pasaules kara vispār nebij nekadas vēstures. Jūras kājnieku apmācības un treniņi sākās pec 1940 gada. Viņi bij labi sagatavoti karēvji - alpīnismā, granātu un nažu mešanā, šaušanai tumsā orientējoties tikai pēc skaņas, jebkuru ieroču izjaukšanā un salikšanā un citās kara mākslās.  
Просмотры:2167
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Sapieri
  
  
   Katrs zin frāzi "pārbaudīts - mīnu nav", bet reti kurš tieši zin ko tieši tas nozīmē. Otrā Pasaules Kara laikā sapierus cienija un rūpīgi apmācīja. Apmācības ilga trīs mēnešus. Sapieriem mācīja mīnēt, atmīnēt un ļoti daudzas citas viltības.
  
Просмотры:1860
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Edinburgas pils
  
  
   1586 gada. 17 jūlijā Anglijā jauns aristokrāts Entonijs Babingtons saņēma šifrētu vēstuli. Šifrs kurš tika izmantots tagad ir pazīstams kā Marijas kods. Tas tāpēc ka vēstules sūtītāja bija jauna sieviete vārdā Marija. Šifrs kļuva populārs tādēļ ka burtu vietā tika izmantoti simboli.  
Просмотры:2171
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Neapole: Burbonu zelta laikmets
  
  
   Viena no zemeslodes pērlēm - karaļu pilsēta ar skandalozu reputāciju. Pilsētas uzplaukums sākās Burbonu valdīšanas laikā. Castel Nuovo ir viena no ievērojamākajām pilsētas vēsturiskajām celtnēm - pilsētas arhitektūras simbols. Tā tika uzbūvēta Neapoles pirmā karaļa Kārļa I laikā 1282. gadā. Pils slavena ar virkni ievērojamu vēsturisku un reliģisku notikumu. 14. gs. sākumā pils tika paplašināta un kļuva par mākslas patronāžas centru. 1337. gadā pili izlaupīja ungāru armija un līdz gadsimta beigām to pakāpeniski atjaunoja. 15. gs. vidū pilij tika piebūvēti slavenie triumfa vārti, lai atzīmētu Aragonu dinastijas karaļa Alfonso V valdīšanas laika sākumu Neapolē. 1494. gadā, kad Neapoles karalisti anektēja spāņi, pils no rezidences kļuva par militāru cietoksni. Pils bija pagaidu apmešanās vieta Spānijas karaļiem, kuri īslaicīgi šeit uzturējās. Par pastāvīgu rezidenci tā atkal kļuva 1734. gadā, kad šeit uz dzīvi apmetās Neapoles karalis Kārlis III.   
Просмотры:1518
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Budapešta
  
  
   Ungārijas galvaspilsētu dēvē par austrumu Parīzi un atzīst par vienu no krāšņākajām lielpilsētām pasaulē. Pilis un cietokšņi saglabāti un restaurēti, kādi tie bijuši. Tagad šajās ēkās ir galvenokārt muzeji. Ungārijas galvaspilsētā ir skaistākā parlamenta ēka - tā ir grandioza – 268 metrus gara. Latvijas simbols ir Brīvības piemineklis, bet Budapeštā ir Varoņu laukums, kur Ungārijas valdnieku skulptūrās veido valsts vēsturi. Interesanti, ka tur 12.gadsimtā bijusi Zaķu sala, kas pārdēvēta Margaritas vārdā.  
Просмотры:1685
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture
                                                                                
                 
Zviedrija. Gustava III noslēpumi
  
  
   Divdesmit kilometri no Stokholmas atrodas Drotingholma - oficiālā karaliskās ģimenes rezidence. Interesanti, ka pie Drotingholmas goda sardzē kaut reizi stāv pilnīgi visi armijā iesauktie. Vienalga, cik kaulains vai resns, milzīgs vai sīks esi. Pili sargā arī sievietes! Drotingholma ar teātri un ķīniešu paviljonu iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Daļa greznās ēkas ir atklāta apskatei, parādot, kā līdz šim dzīvojuši karaliskie pāri. Unikāls ir arī ķīniešu paviljons, ko karalienes Luvīsas Ulrīkas 33. dzimšanas dienā viņai uzdāvināja vīrs, karalis Ādolfs Frēdriks.  
Просмотры:1747
Коментарии:(0)
Раздел:Vēsture