Otrdiena, 18.12.2018, 23:43
Sveicināti, Viesis
Sludinājumi | Forums | Reklāmraksti | Foto | Filmas
Sākums » Raksti » Sabiedrība, Politika, Viedokļi

Kas vada mūsu valsti?
Valsts aktuālākā politiskā problēma Latvijā 2013. gada rudenī ir uzturēšanās atļauju izsniegšana uz pieciem gadiem Eiropas Savienības nepilsoņiem, kuri investē nekustamajā īpašumā Latvijā.


Pateicoties Nacionālajai apvienībai, šis ir kļuvis par politikas un sabiedrisko diskusiju galveno jautājumu, valdības krīzes cēloni un centrālo jautājumu politikā.

Šis fakts pats par sevi pasaka visu par mūsu politikas un politiķu kvalitāti. Par mūsu spējām pārvaldīt savu valsti.

Centrālais, grūtākais un problemātiskākais jautājums Latvijā ir nevis, piemēram, vidējais atalgojums medicīnā strādājošajiem vai valsts kompensējamo medikamentu sistēma cilvēkiem, kuri slimo ar hepatītu, nevis tas, ka Latvijā ir visnelabvēlīgākie apstākļi zinātnei salīdzinājumā ar visām Eiropas valstīm, kā kautrīgi un klusi tikko norādījis akadēmiķis Stradiņš, nē, nekas tāds nav galvenā politikas problēma, kuras dēļ šūpojas valdība.

Problēma nav arī kultūras ministra trūkums laikā, kad trīs muzeji atrodas zem pagaidu jumta, jāpabeidz un jāpārceļ bibliotēka un Rīga pēc dažiem mēnešiem būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Arī viens ministrs, kurš ir demisionējis, bet vēl aizvien pieņem lēmumus (un par tiem ir atbildīgs) nav problēma.

Galvenā problēma nav arī "Liepājas metalurga" bankrots, vai, piemēram, pārslogotā un pienācīgi nenofinansētā tieslietu sistēma, arī tuvais un neparasti interesantais ES Austrumu partnerības samits, nē. Tāpat arī ekonomikas stimulēšana, nodokļu politika nav problēma un diskusiju objekts.

Kādam vērotājam pavisam no malas varētu šķist jocīgi, kāpēc tā. Kaudzēm un grēdām nerisinātu problēmu, saasinātu tūlītēju vajadzību, kas skar gan cilvēku dzīvību un veselību, gan tautas un valsts konkurētspēju, bet nekas no tā nav politiskās dzīves, politisko debašu centrā. Jocīgi taču, ja gadījumā, kad pacients slimo ar plaušu karsoni un sirds nepietiekamību, ārstu konsīlijs, kurš ieradies pie viņa gultas, sāk karsti diskutēt par nobrāzumu uz vaiga.
Galvenā svarīgākā un centrālā problēma ir uzturēšanās atļauju uz pieciem gadiem izsniegšana par investīcijām nekustamajā īpašumā.

Izskaidrojums šai situācijai ir vienkāršs. Šie ārsti nemāk ārstēt plaušu karsoņus, viņiem nav ne jausmas, no kura gala un kā tiem ķerties klāt, viņi neko nezina arī par sirds slimībām, toties uzlīmēt plāksteri nobrāzumam - to viņi māk, tāpēc izvēlas savu kompetenci demostrēt šajā jomā. Viņi ilgi un kaismīgi debatē par to, kā pareizāk dezinficēt nobrāzumu, nāk klajā ar ultimātiem, ka pametīs pacienta ārstēšanu vispār, ja nobrāzumam tiks izvēlēts, viņuprāt, nepareizais plāksteris un tamlīdzīgi. Viens uzstāj uz tīru spirtu, bet cits atzīst tikai zeļonku, beigās neko nenolemj, atstāj pacientu un vienojas turpināt debates rītdien.

Nacionālajai apvienībai nav bijusi neviena ideja, neviens piedāvājums, neviens iebildums nevienā jautājumā, kas skar valsts pārvaldei patiešām nozīmīgus jautājumus nedz ekonomikā, nedz nodokļu politikā, nedz veselības aprūpē, nedz arī kādā citā sfērā. Nevienā citā jautājumā viņu mugurkauls nav bijis vajadzīgs. Tas skaidrs, viņu intelektuālais potenciāls to neļauj, viņi nezina, ko darīt veselībā, viņi ir vienaldzīgi pat par to, kas notiek armijā. Viņi nesaprot neko ne no budžeta, ne finansēm, tāpēc atliek ļoti maz jautājumu, kurus viņi varētu risināt. Te nu viens ir atradies. Uzturēšanās atļaujas uz pieciem gadiem pret investīciju nekustamajā īpašumā.

Protams, tas nav pārmetums tikai viņiem. Vienotība ir tā, kas viņus apzināti ir izvēlējusies par savu partneri un ļauj novilkt visas valdības līmeni līdz tam, ka budžeta pieņemšana ir atkarīga no šādas pseidoproblēmas - interesanta, diskutējama, bet nekādā gadījumā ne principiāla jautājuma. No Vienotības kā lielākā un stiprākā partnera, premjera partijas, patiesībā pat būtu jāprasa vairāk atbidības.

Reizēm gribot negribot ir jāvaicā - kā mēs esam tik tālu nodzīvojušies, ka šis šķiet normāli?


Kategorija: Sabiedrība, Politika, Viedokļi | Pievienoja: MegaForums (08.10.2013)
Skatījumu skaits: 1044 | Birkas: mūsu, Vada, valsti | Reitings: 0.0/0

Komentāru kopskaits: 0
avatar


Pieraksties E-Žurnāla Jaunumiem

Ievadiet Savu e-pasta adresi:

FeedBurner

internets televīzija TV auto viduslaiki karš medicīna bukleti dizains poligrāfija brošūras druka logotipi bizness recepte darbs kosmoss cīņa māksla māja darbs mājās mārketings vienradzis reklāma Latvija suņi grāmatas apsaimniekošana veselība Sports multfilma pūķi Pūķis sieviete sienas kalendāri filma nauda ūdens kanalizācija katalogi Ziemassvētki Brūss Viliss 2012 aizdevums reklāma liftos sniegs optiskais internets monstrs Mutants Mels Gibsons kredīts kredīti advokāts fantadroms kalendāri acis roboti mūzika Johhny Depp Čips un Deils Džonijs Deps Džons Kristofers Deps Jack Jack Sparrow John Christopher Depp rotājumi kleita āboli miegs microsoft āda imunitāte vitamīni kosmētika trenažieri datori dators Džeimss Bonds Šons Konerijs monitori Veslijs Snaips Mikijs Rurks Stīvens Sīgals video Džekijs Čans vid portatīvais dators depresija Kurjers vebināri Mehāniķis meitene multene serveru korpuss Serveru cietie diski Serveru operatīvā atmiņa telefons interneta veikals juridiskie pakalpojumi advokāti juristi jurists salavecis ēdiens e-pasts для что на How Telpu uzkopšana jumtu tīrīšana logu mazgāšana Sniega tīrīšana jumts. jumtu tīrīšana jumtu attīrīšana no sniega jumtu tīrīšana no sniega sniega tīrīšana no jumta ātrais kredīts asv сша ziema jaunais gads ātrie kredīti ООН Обамы пресс-конференция Latvijas briesmonis planēta nakts kalni pils Robots suns Eņģelis Akmens skulptūras Bieriņi Indulis Ranka Mārupīte Gaujiena pilsēta pilseta upe mašīna redze eiro lattelecom bulta uz leju ledus